آبیاری گلدان های آپارتمانی

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • آبیاری گلدان های آپارتمانی
 •  

  


  آبیاری گلدان های آپارتمانی

  مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

   

  آبیاری گلدان های آپارتمانی

   

         

  گیاهان آپارتمانی به طورمعمول در تابستان دو بار و در زمستان یک بار در هفته به آب نیاز دارند.

   

  به گلدان وقتی آب دهید که خاک روی گلدان خشک شده باشد و مقدار آبی که هر بار به آن می دهید نباید زیاد باشد تا اضافی آن پایین بریزد. زیرا مواد غذایی موجود در خاک همراه آب اضافه از گلدان خارج می شود.

   

  برای آب دادن به گل ها از آبپاش مخصوص که لوله درازی دارد استفاده کنید. علاوه بر این باید آبپاش دیگری هم که آب را به صورت پودر در می آورد به کار ببرید و به خصوص در تابستان که گل های ظریف طاقت بی آبی را ندارند به طور مرتب اسپری کنید و رطوبت لازم را برای آن ها فراهم آورید.

   

  روی گل ها و گیاهانی که برگ های کرکدار دارند از اسپری استفاده نکنید زیرا روی آن ها لکه ایجاد می شود.

   

  هیچ گاه در نور شدید و گرم آفتاب روی یک گل اسپری نکنید. زیرا ذرات آب عدسی های محدب کوچکی تشکیل می دهند که هر کدام نور و حرارت خورشید را در یک نقطه جمع می کنند و باعث سوختگی گلبرگ ها و گل ها می شوند.

   

  با یک میله فلزی خاک گلدان را بررسی کنید. اگر با فرو بردن میله به خاک چیزی به آن نچسبید خاک گلدان خشک است و باید آبیاری شود.

   

  هرگاه در روزهای گرم تابستان از آب دادن به گلدان غفلت کردید و برگ های گلدان پلاسیده و ساقه هایش خم شده بود فورا گلدان را در لگن ظرفشویی قرار دهید و آن قدر آب داخل آن بریزید که تمام گلدان داخل آب غوطه ور شود و حباب های هوا از آن خارج شود. وقتی آخرین حباب خارج شد گلدان را در سایه قرار دهید تا به تدریج حالت عادی خود را بازیابد .

   

  به دلیل وجود کلر در آب لوله کشی بهتر است ظرف آب را ۲ تا ۳ ساعت در محیط خانه قرار دهید و سپس برای آبیاری گلدان استفاده کنید.

   

  اگر می خواهید به مسافرت بروید و نگران بی آب ماندن گلدان هایتان هستید کف تشت بزرگ پلاستیکی یا وان حمام، حوله یا پارچه های پنبه ای پهن کنید و رویش آب بریزید تا آب پارچه ها را احاطه کند.

   

  سپس تمام گلدان ها را روی آن بچینید و آب کافی بدهید. در غیاب شما آب به تدریج از سوراخ زیرگلدان ها جذب ریشه خواهد شد.

   

  در زمستان گلدان ها احتیاج به بخار دارند بدین منظور دستگاه بخار را داخل گلخانه قرار دهید.

  هر گاه تخم مرغ آبپز کردید آب آن را دور نریزید زیرا به دلیل دارا بودن املاح معدنی بهترین آب برای گلدان های شما است.

   

  اگر همه آبی که به گلدان می ریزید به زیر گلدانی ریخته می شود و مانند این است که اصلا خاکی در گلدان وجود ندارد دلیل آن فاصله گرفتن خاک گلدان از بدنه است.

   

  برای رفع این عیب یک میله فلزی را دور گلدان فرو ببرید و خاک را جا به جا کنید.

   

  منبع : روزنامه خراسان

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • آبیاری،هرس،کود دهی،آفات درخت پسته


  • آموزش مفید پرورش دادن گل کوکب


  • استفاده از سمی ترین گیاه


  • تکثیر سخت گل برگ خنجری


  • درباره گل کرچک هندی یا همان کروتن


  • شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی

  http://www.beytoote.com/scientific/nature/watering-pots-apartment.html

  کلمات کلیدی :   آبیاری،هرس،کود آموزش استفاده تکثیر درباره شرایط آبیاری     آب آبپاش آبپز آبی آبیاری آخرین آفتاب آن آورد آورید آپارتمانی آپارتمانی آپارتمانی مجموعه آپارتمانی,پرورش آکواریوم احاطه احتیاج از است است استفاده اسپری اصلا اضافه اضافی املاح اگر ای ایجاد این با بار بازیابد باشد باعث باید ببرید بخار بدنه بدهید بدین بر برای بردن بررسی بروید برگ بریزد بریزید بزرگ به بهتر بهترین بود بودن بچینید بی تا تابستان تخم تدریج ترین تشت تشکیل تمام جا جذب جمع حالت حباب حرارت حمام، حوله خارج خانه خاک خاکی خراسان خرید خشک خصوص خم خنجری خواهد خواهید خود خورشید داخل دادن دارا دارد دارند دارند دانستنی در درازی درخت دستگاه دقیقه دلیل دهند دهی،آفات دهید دهید دو دور دیگری ذرات را رطوبت رفع روزنامه روزهای روی رویش ریخته ریزید ریشه زمستان زیاد زیر زیرا زیرگلدان ساعت ساقه سایه سخت سمی سوختگی سوراخ سپس شد شد شده شدید شما شود شود شوند صورت طاقت طور طورمعمول ظرف ظرفشویی ظریف عادی عدسی علاوه عیب غذایی غفلت غوطه غیاب فاصله فراهم فرو فلزی فورا قدر قرار لازم لوله لکه لگن ماندن مانند محدب محیط مخصوص مرتب مرغ مسافرت معدنی مفید مقدار منبع منظور مواد موجود می میله نباید ندارد ندارند نریزید نقطه نور نچسبید نکنید نگران نگهداری نیاز ها های هایتان هایش هر هرگاه هستید هفته هم همان همراه همه هندی هوا هیچ و وان وجود ور وقتی پارچه پایین پرورش پسته پلاستیکی پلاسیده پنبه پهن پودر چند چیزی کار کافی کدام کردید کروتن کرچک کرکدار کشی کف کلر کند کنند کنید کنید که کوچکی کوکب گاه گرفتن گرم گل گلبرگ گلخانه گلدان گلدانی گلهای گیاه گیاه گیاهان گیاهان،حیوانات گیاهانی یا یک

   

  

  شعر نو

  دانلود سریال The Walking Dead دوبله فارسی

  اشعار تصویری

  دانلود آهنگ جدید رضا یزدانی

  ستاره های هالیوود

  

  فال روزانه

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :