اضطراب والدین مسری است

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • اضطراب والدین مسری است
 •  

  


  اضطراب والدین مسری است

  مجموعه: گزارشهای علمی

  اضطراب والدین مسری است

  اضطراب یک احساس، ناخوشایند، مبهم با منشاء ناشناخته است

   

  اضطراب والدین مسری است
  درحالیکه پژوهش‌های پیشین نشان داده بود که اضطراب می‌تواند ارثی باشد، اما پژوهش اخیر محققان دانشگاه کینگز کالج لندن نشان می‌دهد که نحوه تربیت والدین نیز بر رفتار کودک تأثیر زیادی داشته و اضطراب می‌تواند از والدین به فرزندان منتقل شود.

  اختلالات اضطراب بسیار رایج هستند و یک سوم افراد احتمالا آن را در طول زندگی‌شان تجربه می‌کنند؛ همچنین این اختلال ممکن است از سن 11 سالگی در فرد نمایان شود. والدین هیچ‌گاه دست از نگرانی برای فرزندانشان بر نمی‌دارند؛ نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که اضطراب‌ والدین می‌تواند مسری بوده و به کودک منتقل شود. پیش از این تصور می‌شد که اضطراب در خانواده‌ها موروثی است، اما پژوهش جدید برای نخستین‌بار نشان داد که تربیت کودک نیز از تاثیر زیادی برخوردار بوده و رفتار والدین مضطرب می‌تواند بر رفتار کودکان تاثیر بگذارد.

   

  از آنجایی که پژوهش جدید محققان موسسه علوم اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن به بررسی والدین دوقلوی همسان و غیرهمسان پرداخته بود، آنها توانستند بین تاثیر اضطراب کودکان، اعمال شده توسط ژن خانوادگی و تربیت آن‌ها تمایز قائل شوند. طرح تحقیقاتی منحصربفرد «کودکان والدین دوقلو» به دانشمندان اجازه داد تا رشد اضطراب را در حدود 1000 خانواده دارای دوقلوهای همسان و غیرهمسان هم‌جنس با میانگین محدوده سنی 45 سال بررسی کنند.

   

  محققان با مقایسه داده‌های علائم اضطراب در والدین و فرزندان آن‌ها و همچنین مقایسه آن با داده‌های مشابه دوقلوی همسان والدین و فرزند آن‌ها توانستند تاثیر زندگی با والدینی را که 50 درصد از ژن آن‌ها را دریافت کرده بودند، بررسی کنند. آن‌ها دریافتند که والدین از جفت‌های دوقلو، از شباهت زیادی در سطوح اضطراب با فرزندان نوجوان خود و برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌هایشان برخوردار بودند.

   

  این امر نشان می‌دهد که زندگی کردن با یکدیگر، یک محرک کلیدی در خانواده‌ها برای انتقال اضطراب – حتی پس از در نظر گرفتن تاثیر ژنتیکی – محسوب می‌شود؛ در این شرایط اضطراب از والدین به فرزندان منتقل می‌شود.
  نتایج این پژوهش در مجله Psychiatry منتشر شده است. 

  منبع : isna.ir

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • آیا 2012 پایان کار دنیا خواهد بود؟


  • استرس به تنظیمات ژنتیکی آسیب می‌رساند


  • استرس پیش از تولد به چندین نسل بعد منتقل می شود


  • استرس، شایع ترین عامل ریزش مو!


  • استرس؛ فعال‌کننده ژن‌های خاموش


  • ریزش مو با کمبود مواد نشاسته ای در رژیم غذایی

  http://www.beytoote.com/scientific/gozaresh-elmi/parental3-anxiety2-contagious.html

  کلمات کلیدی : آیا استرس استرس، استرس؛ ریزش اضطراب  «کودکان آسیب آن آنجایی آنها آن‌ها اجازه احتمالا احساس، اختلال اختلالات اخیر ارث ارثی از است است مجموعه است است، اضطراب اضطراب،استرس اضطراب،به اضطراب‌ اعصاب، اعمال افراد اما امر انتقال ای این با باشد، بر برادرزاده‌ها برای برخوردار بررسی بسیار بعد به بود بود، بود؟ بودند بودند، بوده بگذارد بین تأثیر تا تاثیر تجربه تحقیقاتی تربیت ترین تصور تمایز تنظیمات توانستند توسط تولد جدید جفت‌های حتی حدود خاموش خانواده خانواده‌ها خانوادگی خواهد خواهرزاده‌هایشان خود داد داده داده‌های دارای داشته دانستنی دانشمندان دانشگاه در درحالیکه درصد دریافت دریافتند دست دقیقه دنیا دوقلو» دوقلو، دوقلوهای دوقلوی را رایج رسیدن رشد رفتار روانشناسی روانپزشکی رژیم ریزش زندگی زندگی‌شان زیادی سال سالگی سطوح سن سنی سوم شایع شباهت شده شرایط شود شود شود شوند طرح طول عامل علائم علمی علوم غذایی غیرهمسان فرد فرزند فرزندان فرزندانشان فعال‌کننده قائل لندن مبهم مجله محدوده محرک محسوب محققان مسری مشابه مضطرب مقایسه ممکن منبع منتشر منتقل منحصربفرد منشاء مو مو مواد موروثی موسسه می میانگین می‌تواند می‌دهد می‌رساند می‌شد می‌شود می‌شود؛ می‌کنند؛ ناخوشایند، ناشناخته نتایج نحوه نخستین‌بار نسل نشاسته نشان نظر نمایان نمی‌دارند؛ نوجوان نگرانی نیز ها هستند همسان همچنین هم‌جنس هیچ‌گاه و والدین والدینی پایان پرداخته پس پژوهش پژوهش‌های پیش پیشین چند چندین ژن ژنتیکی ژن‌های کار کالج کردن کرده کلیدی کمبود کنند کنند که کودک کودکان کودکان، کینگز گرفتن گزارشهای یک یکدیگر،

   

  

  دانلود نسخه نهایی درایور کارت گرافیک AMD

  دانلود گوگل پلی استور اندروید

  صیغه موقت به همراه مکان

  زیرنویس فارسی

  بهترین پارک های آبی دنیا

  

  فال انبیا

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :