اطلاعاتی جالب درباره باکتری های خوب و بد بدن انسان

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • اطلاعاتی جالب درباره باکتری های خوب و بد بدن انسان
 •  

  


  اطلاعاتی جالب درباره باکتری های خوب و بد بدن انسان

  مجموعه: آیا می دانید ؟

  اطلاعاتی جالب درباره باکتری های خوب و بد بدن انسان

  پوست بزرگ ترین اندام ما است و انواع باکتری ها در آن وجود دارند

   

  باکتری های خوب و باکتری های بد بدن انسان
  بدن ما انسان ها از تعداد بسیار زیادی سلول ساخته شده است. در واقع تعداد این سلول ها به تریلیون ها عدد می رسد. با این که به سختی می توان گفت تعداد سلول ها دقیقاً چند تا است اما با اطمینان می توانیم بگوییم که بسیاری از این سلول ها میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها هستند. احتمالاً به تعداد سلول های بدنمان باکتری وجود دارد. این باکتری ها در داخل بدن ما و در سراسر آن زندگی می کنند. به عنوان مثال معده و روده ما پر از باکتری هایی است که به تجزیه مواد غذایی کمک می کنند.

   

  پوست بزرگ ترین اندام ما است و انواع باکتری ها در آن وجود دارند. این باکتری ها در نواحی مختلف پوست ما از انگشتان گرفته تا زیر بغل و پوست سر زندگی می کنند. جوامع باکتریایی در ریه ها و بینی هم به میزان زیاد وجود دارند. گونه های باکتریایی با سلول ها زندگی می کنند. شمار گونه های باکتریایی مختلف همراه با سلول ها به تریلیون ها می رسد و مجموع آنها با هم میکروبیوم نامیده می شود. (اصطلاح میکروبیوتا اغلب فقط درباره میکروارگانیسم ها مورد استفاده قرار می گیرد.)

   

  باکتری ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند. آنها از سلول های انسانی کوچک تر اند و وزنشان هم کمتر از سلول های ما است. معمولاً وزن کل باکتری های هر فرد در حدود 1.4 کیلوگرم – یا حدود 1-3 درصد وزن بدنش را تشکیل می دهد.

   

  اصطلاح میکروبیوم وقتی برای اولین بار ابداع شد این معنی را در خود داشت: جامعه زیستی متشکل از میکروارگانیسم های هم غذا، همزیست و بیماری زا که به معنای واقعی کلمه در فضای بدن ما شریک اند ولی به عنوان عوامل مؤثر بر سلامت و بیماری نادیده گرفته شده اند. (براساس تعریف جاشوا لدربرگ، برنده جایزه نوبل)

   

  جوامع متراکم باکتریایی در بدن انسان
  سخت می توان جوامع متراکم باکتریایی و اثر متقابل آنها را دسته بندی کرد. همچنین جمعیت های پیچیده باکتریایی را نمی توان به راحتی از طریق روش های آزمایشگاهی مرسوم کشت کرد. این جمعیت ها از طریق روش های ژنتیکی مورد مطالعه قرار می گیرند. گروه های تحقیقاتی با استفاده از روش های جدید در حال شناسایی و فهرست کردن جمعیت های میکروبی و روابط متقابل آنها هستند.

   

  آن چه درباره میکروبیوم می دانیم این است که ما بدون باکتری ها به دنیا می آییم و مادران مان اولین بار و در بدو تولد باکتری ها را به ما می دهند. حتی چگونگی تولد (سزارین شدن یا نشدن) باکتری هایی که دریافت می کنیم را تعیین می کنند. رژیم غذایی اولیه ما هم خیلی تأثیرگذار است. وقتی به سفر می رویم، وقتی عفونت می گیریم، زمانی که رژیم غذایی مان را تغییر می دهیم و … این جمعیت های باکتریایی می توانند کم و زیاد شوند.

   

  ما همچنین می دانیم که تغییرات باکتری ها ممکن است از راه هایی که نمی دانیم بر سلامت مان تأثیر بگذارند. ارتباط و به هم پیوستگی بین میکروبیوتا و بیماری هایی از پسوریازیس (نوعی بیماری پوستی) گرفته تا چاقی و یا بیماری های قلبی عروقی را می توان مشاهده کرد. البته تغییرات باکتریایی ممکن است به جای این که دلیل بیماری باشند ممکن است منعکس کننده تغییرات در سلامتی ما باشند.

   

  اطلاعاتی جالب درباره باکتری های خوب و بد بدن انسان

  H پیلوری، باکتری ای است که گاهی اوقات در معده، باعث افزایش خطر ابتلا به زخم معده می شود

   

  دانشمندان هنوز نمی دانند چگونه باکتری ها را دستکاری کنند تا از نتایج آن اطمینان حاصل کنند. به عنوان مثال اگر وقتی که بیمار نیستیم آنتی بیوتیک مصرف کنیم ممکن است باکتری های خوب از بین بروند. آن چه ممکن است باکتری «خوب» به نظر برسد ممکن است در عین حال «بد» هم باشد. برخی از باکتری ها ممکن است همزمان هم با افزایش و هم با کاهش بیماری در ارتباط باشند؛ H پیلوری، باکتری ای است که گاهی اوقات در معده، باعث افزایش خطر ابتلا به زخم و سرطان معده می شود، اما با کم شدن ریفلاکس معده و مری و آسم هم در ارتباط است. حتی موارد عفونت ناشی از باکتری پروبیوتیک هم  مشاهده شده هر چند که باکتری های پروبیوتیک به طور کلی بی خطر اند.

   

  میکروبیوم و افزایش وزن
  ما همچنین می دانیم که آنتی بیوتیک ها می توانند به افزایش وزن منجر شوند. بیش از 60 سال است که مشخص شده جانوران اهلی ای که در مزارع با آنتی بیوتیک تغذیه می شوند بزرگ تر از بقیه می شوند؛ چنین موضوعی در کودکان نیز صدق می کند. ما می دانیم که اگر باکتری های روده را به موش ها انتقال دهیم می توانند باعث وزن گرفتن موش ها شوند. حتی شیرین کننده های بدون کالری هم ممکن است بر میکروبیوم های ما اثر بگذارند و باعث شوند قند خون بدون وجود هیچ گونه کالری ای افزایش یابد.

   

  میکروارگانیسم و بیماری خودایمنی
  اگر کمتر در معرض میکروارگانیسم ها قرار بگیریم می تواند به معنی بیماری های خود ایمنی بیشتر شود. سیستم ایمنی ما می تواند به خودمان حمله کند و برخی بر این باورند که افزایش بهداشت تا حدی در این زمینه مقصر است.

  اگر در دوران کودکی در معرض طیف گسترده ای از میکروارگانیسم ها قرار بگیریم -به عنوان مثال در مزرعه باشیم و یا از آنتی بیوتیک ها استفاده نکرده باشیم- ممکن است در مقابل آسم محافظت شویم. باکتری های داخل ریه هم ممکن است در ایجاد بیماری هایی مانند آسم نقش داشته باشند. همچنین در معرض ویروس ها و باکتری ها قرار داشتن ممکن است بر ایجاد دیابت نوع 1 اثرگذار باشد.

   

  پیشگیری از عفونت
  دانشمندان امیدوارند پروبیوتیک ها بتوانند جلوی عوارض جانبی درمان ها را بگیرند. از جمله عوارض درمان ها، بروز اسهال پس از استفاده از آنتی بیوتیک ها است. اما انجام این کار آسان نیست. استفاده از پروبیوتیک ها حتی می تواند در زمینه مشکل در حال گسترش مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها مؤثر باشد.

   

  نکته ای در ارتباط با عفونت های باکتریایی

  توجه به این نکته ضروری است که بیمارانی که عفونت های باکتریایی دارند (و نیاز به آنتی بیوتیک دارند) آنتی بیوتیک مصرف کنند. همچنین مهم است که بیمارانی که مبتلا به عفونت های باکتریایی نیستند (و آنتی بیوتیک لازم ندارند) آنتی بیوتیک مصرف نکنند. تحقیقات درباره باکتری ها همچنان ادامه دارد.
  منبع : www.020.ir

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • موجود هشت میلیون ساله ای که هنوز زنده است


  • آلوده‌ترین شی‌ء منزل چیست؟


  • آیا میدانستید ؟ !


  • تصاویر باکتریهایی که روی تلفنهای همراه زندگی می‌کنند


  • سرویس های بهداشتی عمومی، پاتوق باکتری های بیماری زا


  • شستشوی دستها با شیر آب هوشمند/ مشاهده روند نابودی میکروبها + عکس

  http://www.beytoote.com/scientific/midanid/information3-bacteria2-human.html

  کلمات کلیدی : آلوده‌ترین آیا تصاویر سرویس شستشوی اطلاعاتی  (اصطلاح (براساس (سزارین (نوعی (و + «بد» «خوب» ؟ ؟ آب آزمایشگاهی آسان آسم آن آنتی آنها آیا آییم ابتلا ابداع اثر اثرگذار احتمالاً ادامه ارتباط از است است است استفاده اسهال اشغال اصطلاح اطمینان اغلب افزایش البته اما امیدوارند انتقال انجام اند اند اندام انسان انسان مجموعه انسان،انواع انسان،باکتری،میکروبیوم انسانی انواع انگشتان اهلی اوقات اولین اولیه اگر ای ایجاد ایمنی این با بار باشد باشد باشند باشند باشند؛ باشیم باعث باورند باکتری باکتری،میکروبیوم باکتریایی باکتریایی باکتریهایی بتوانند بد بدن بدنش بدنمان بدو بدون بر برابر برای برخی برسد برنده بروز بروند بزرگ بسیار بسیاری بغل بقیه بندی به بهداشت بهداشتی بگذارند بگوییم بگیرند بگیریم بی بیش بیشتر بیمار بیمارانی بیماری بین بینی بیوتیک تأثیر تأثیرگذار تا تجزیه تحقیقات تحقیقاتی تر تریلیون ترین تشکیل تعداد تعریف تعیین تغذیه تغییر تغییرات تلفنهای توان تواند توانند توانیم توجه تولد جاشوا جالب جامعه جانبی جانوران جای جایزه جدید جلوی جمعیت جمله جوامع حاصل حال حتی حدود حدی حمله خطر خوب خود خودایمنی خودمان خون خیلی داخل دارد دارند دارند دارند) داشت داشتن داشته دانستنی دانشمندان دانند دانید دانیم در درباره درصد درمان دریافت دسته دستها دستکاری دقیقاً دقیقه دلیل دنیا دهد دهند دهیم دوران دیابت را راحتی راه رسد روابط روده روش روند روی رویم، رژیم ریفلاکس ریه زا زا زخم زمانی زمینه زنده زندگی زیاد زیادی زیر زیستی ساخته سال ساله سخت سختی سر سراسر سرطان سفر سلامت سلامتی سلول سیستم شد شدن شده شریک شمار شناسایی شود شود شود، شوند شوند شوند؛ شویم شیر شیرین شی‌ء صدق ضروری طریق طور طیف عدد عروقی عفونت عمومی، عنوان عوارض عوامل عکس عین غذا، غذایی فرد فضای فقط فهرست قرار قلبی قند لازم لدربرگ، مؤثر ما مادران مان مانند مبتلا متراکم متشکل متقابل مثال مجموع محافظت مختلف مرسوم مری مزارع مزرعه مشاهده مشخص مشکل مصرف مطالعه معده معده، معرض معمولاً معنای معنی مقابل مقاومت مقصر ممکن منبع منجر منزل منعکس مهم مواد موارد موجود مورد موش موضوعی می میدانستید میزان میلیون میکروارگانیسم میکروبها میکروبی میکروبیوتا میکروبیوم می‌کنند نابودی نادیده ناشی نامیده نتایج ندارند) نشدن) نظر نقش نمی نواحی نوبل) نوع نکته نکرده نکنند نیاز نیز نیست نیستند نیستیم ها ها، های هایی هر هستند هستند هشت هم همراه همزمان همزیست همچنان همچنین هنوز هوشمند هیچ و واقع واقعی وجود وزن وزنشان وقتی ولی ویروس پاتوق پر پروبیوتیک پس پسوریازیس پوست پوستی) پیشگیری پیلوری، پیوستگی پیچیده چاقی چند چنین چه چگونه چگونگی چیست؟ ژنتیکی کار کالری کاهش کرد کردن کشت کل کلمه کلی کم کمتر کمک کند کنند کنند کننده کنیم که کودکان کودکی کوچک کیلوگرم گاهی گرفتن گرفته گروه گسترده گسترش گفت گونه گیرد) گیرند گیریم، یا یابد

   

  

  متن دعای فرج با معنی

  سنگ بینی

  دیا میرزا

  عکس جدید نازنین بیاتی

  نرم افزار پارتیشن بندی

  

  فال انبیا اصلی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :