اگر اختراعات و اکتشافات نبودند؟

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • اگر اختراعات و اکتشافات نبودند؟
 •  

  


  اگر اختراعات و اکتشافات نبودند؟

  مجموعه: آیا می دانید ؟

   

  اگر اختراعات و اکتشافات نبودند؟

  اگر اختراعات نبودند زندگی ما هم مثل انسان های اولیه بود

   

  اگر اختراعات و اکتشافات نبود …

  در میلیونها سال پیش که بشر پای به این جهان گذاشت با مشکلات فراوانی رو به رو بود. نخستین مشکل او که تهیه ی غذا بودبرایش قابل حل نبود تا چه برسد مسائل دیگری از قبیل محلی برای استراحت – تامین بهداشت – تهیه ی لوازم زندگی و خیلی از چیزهای دیگر.

   

  انسان در ابتدا با مشکلات و سختیها دست و پنجه نرم کرد و به مرور علم پیدا کرد و با استفاده از علم خود توانست اکتشافات و اختراعات زیادی را در این جهان به وجود آورد. با به وجود آمدن یک اختراع بشر گامی به پیش گذاشته و به سوی اختراعات دیگری حرکت کرد.

   

  مثلا اگر فرض کنیم برق نبود زندگی همه ی ما چقدر فلج می شد.تمام کارخانجات تعطیل می شدند -بشریت به عقب بر می گشت- خیلی از اعمال جراحی قابل انجام نبودوشابد بیشتر مردم از بین می فتند و به طور کلی زندگی بشر به حالت اولیه بر می گشت.

   

  اگر تاریخ زندگی انسان بر روی زمین را بخوانیم می بینیم که پدران ما به سختی زندگی می کردند آنها حتی تهیه ی یک بار غذا در روز مشکلات فراوانی را از سر می گذراندند فرض کنید ما در چند میلیون سال هستیم و زندگی غار نشینی داریم و بشر هنوز کشاورزی را کشف نکرده است و نمی داند چگونه به آتش دست پیدا کند.

   

  انسانی ضعیف که هیچ وسیله ای برای آسایش یا دفاع از خود ندارد در برابر گرما وسرما ناتوان است از حمله ی حیوانات وحشی در امان نیست برای تهیه غذا مشکل دارد و هزاران حرف دیگر که تا در آن حال و هوا نباشیم نمی توانیم زندگی بدون اختراع و اکتشافات را درک کنیم اما همین انسان به ظاهر ناتوان با بهره گیری از هوش و قوه ی تفکرش به آنجا رسیده که کره ی زمین را به دهکده ای جهانی تبدیل نموده و وحشی ترین حیوان را رام خود ساخته و سخت ترین کوه ها را شکافته و به اکتشافات و اختراعاتی نایل گردیده که شاید در آینده ی نزدیک کرات آسمانی تازه ای را به تسخیر خود در آورد چقدر خوب است که انسان ها که به این همه دانش دست یافته اند از نظر نوع دوستی واخلاقی هم آن قدر پیشرفت کند تا به پای فرشتگان برسند بنابراین اگر اختراعات و اتشافات نبود باید انسان هنوز در غار زندگی می کرد و زندگی ما هم مثل انسان های اولیه بود پس اختراعات و اکتشافات سهم  بزرگی در زندگی بشر داشته است.

   

  بگذارید چند مثال بزنم، ادیسون اگر ادیسون نبود برق تولید نمی شد. منظور این نیست که فقط ادیسون برق را تولید کرد منظور این است که ادیسون با فکر کردن برق را تولید کرد و مادر خود را از مرگ حتمی نجات داد. اگر اختراع ادیسون نبود برقی در کار نبود و ما روشنایی خود را از شمع به دست می آوردیم. تمام دانشمندان هسته ای ایرانی جانشان را دادند تا انرژی هسته ای به وجود آوردند. اگر اختراعات نبودند زندگی ما هم مثل انسان های اولیه بود.

   

  گردآوری : بخش علمی بیتوته

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • ابداع لامپی که با گوجه فرنگی روشن می‌شود!


  • اپل نرم افزارGoogle Voiceرا رد کرد.


  • تولید پرینتری که با تفاله چای و قهوه کار می کند!


  • فیلتر موج‌بر تیغه‌دار شبیه‌سازی شد


  • کشف دایناسور ۲۳۸ میلیون ساله


  • چتری که زیر باران آهنگ می نوازد

  http://www.beytoote.com/scientific/midanid/inventions-discoveries1.html

  کلمات کلیدی : ابداع اپل تولید فیلتر چتری کشف اگر ؟ آتش آسایش آسمانی آمدن آن آنجا آنها آهنگ آورد آوردند آوردیم آیا آینده ابتدا اتشافات اختراع اختراعات اختراعاتی ادیسون از است است استراحت استفاده اعمال افزار اما امان انجام اند انرژی انسان انسانی انشاء او اولیه اکتشافات اگر ای ایرانی این با بار باران باید بخش بخوانیم بدون بر برابر برای برسد برسند برق برقی بزرگی بزنم، بشر بشریت بنابراین به بهداشت بهره بود بود بودبرایش بگذارید بیتوته بیشتر بین بینیم تا تاریخ تازه تامین تبدیل ترین تسخیر تعطیل تفاله تفکرش تمام تهیه توانست توانیم تولید تیغه‌دار جانشان جراحی جهان جهانی حال حالت حتمی حتی حرف حرکت حل حمله حیوان حیوانات خوب خود خیلی داد دادند دارد داریم داشته داند دانستنی دانش دانشمندان دانید دایناسور در درباره درک دست دفاع دقیقه دهکده دوستی دیگر دیگر دیگری را رام رد رسیده رو روز روشن روشنایی روی زمین زندگی زیادی زیر ساخته سال ساله سخت سختی سختیها سر سهم سوی شاید شبیه‌سازی شد شد شدتمام شدند شمع شکافته ضعیف طور ظاهر عقب علم علمی غار غذا فتند فراوانی فرشتگان فرض فرنگی فقط فلج فکر قابل قبیل قدر قهوه قوه لامپی لوازم ما مادر مثال مثل مثلا محلی مردم مرور مرگ مسائل مشکل مشکلات منظور موج‌بر می میلیون میلیونها می‌شود ناتوان نایل نباشیم نبود نبودند نبودند؟ مجموعه نبودوشابد نجات نخستین ندارد نرم نزدیک نشینی نظر نموده نمی نوازد نوع نکرده نیست ها های هزاران هسته هستیم هم همه همین هنوز هوا هوش هیچ و واخلاقی وجود وحشی وسرما وسیله پای پدران پرینتری پس پنجه پیدا پیش پیشرفت چای چقدر چند چه چگونه چیزهای کار کارخانجات کرات کرد کرد کرد کردن کردند کره کشاورزی کشف کلی کند کند کند کنید کنیم که کوه گامی گذاشت گذاشته گذراندند گردآوری گردیده گرما گشت گشت گوجه گیری ی یا یافته یک

   

  

  هواشناسی اندروید

  خشکی واژن

  سحر قریشی و همسرش

  کافئین در قهوه

  دیا میرزا

  

  فال تاروت

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :