اگر حشرات از روی زمین بروند چه اتفاقی می افتد؟

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • اگر حشرات از روی زمین بروند چه اتفاقی می افتد؟
 •  

  


  اگر حشرات از روی زمین بروند چه اتفاقی می افتد؟

  مجموعه: چرا ، زیرا و چگونه

  اگر حشرات از روی زمین بروند چه اتفاقی می افتد؟

  میزان بسیار زیادی از کار گرده افشانی گیاهان توسط حشرات انجام می شود

   

  دنیا بدون حشرات چه خواهد شد؟
  اوووووخ! اووووووی! ووووای سوسک! این واکنشی است که اکثر افراد با مشاهده ی یک حشره ی تیره رنگ با شش پا که به آرامی در حرکت اند نشان می دهند. اما این واکنش نسبت به این موجودات که برخی آنها را موجوداتی نفرت انگیز می نامند چندان منطقی و علمی نیست؛ چون نه تنها گستره ی وسیعی از حشرات بی آزارند، بلکه بدون حضور آنها هر چند هم که از دید ما نفرت انگیز و بی خاصیت برسند، فوق العاده مفیدند و بدون آنها چهره ی پیچیده ی زمین قطعاً تغییر رو به افولی را به خود خواهد دید.

   

  معایب حشرات برای انسان

  اگر حشرات از روی زمین بروند و نباشند؛ چه خواهد شد؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟ اما به شما می گوییم که قطعاً این مساله چنان تأثیر عظیمی بر روی زمین خواهد داشت که تصور آن هم برای ادامه ی حیات در زمین محال است. این عقیده ی گوگی دیویدویتز از بخش حشره شناسی و محیط زیست و زیست شناسی تکاملی از دانشگاه آریزونا ترو است.

   

  اگر حشرات ناپدید شوند؛ به این معنی است که دیگر ویز ویز و یا نیش دردناک پشه تجربه نخواهیم کرد و از آن مهم تر این است که بیماری هایی که حشرات ناقل آنها به سایر موجودات زمین به خصوص انسان ها هستند مانند مالاریا و تب دنگو که هر ساله صدها هزار نفر را می کشد دیگر منتشر نخواهند شد و مرگ و میر ناشی از آن هم به اتمام خواهد رسید.

   

  همچنین کشاورزان  دیگر نیازی به استفاده از سموم کشاورزی برای از بین بردن آفات مزارع نخواهند داشت. بر طبق گزارش بخش کشاورزی ایالات متحده ی آمریکا بیش از 500 میلیون پوند مواد شیمیایی هر سال برای مزارع ایالات متحده ی آمریکا مصرف می شود تا محصولات کشاورزی را از گرسنگی حشرات نجات دهد. این مساله برای بشر که بخشی از جمعیت اش در گرسنگی و فقر غذایی به سر می برد تا حدی بی معنی است و از دید دکتر دیویدویتز محاسن آن کمتر از معایب این حادثه ی فرضی خواهد بود.

   

  اگر حشرات از روی زمین بروند چه اتفاقی می افتد؟

  حشرات با مشارکت باکتری ها و قارچ ها در فرآیند تجزیه ی مواد ارگانیک زمین همکاری می کنند

   

   مزایای حشرات

  در حدود هشتاد درصد از کل حیات گیاهی زمین متعلق به گیاهان گل دار است. و برای بازتولید این تعداد بسیار زیاد گیاهان نیاز به حشراتی است که عمل انتقال گرده را از گیاه نر به گیاه ماده انجام دهند. در موارد نادری باد، آب و یا جانورانی مانند، پرندگان و خفاش ها در این مسیر دخالت می کنند. اما میزان بسیار زیادی از کار گرده افشانی توسط حشرات انجام می شود. دکتر دیویدویتز می گوید:” با حذف حشرات بیشتر گیاهان روی زمین از میان خواهند رفت” در توضیح این مساله باید گفت، که جهان با سناریوی آخرالزمانی برای نبود حشرات، جهان بدون برگ و یا با میزان برگ کمتری خواهد شد.

   

  بین 50 تا 90 درصد از رژیم غذایی انسان ها چه از لحاظ حجم و چه از لحاظ میزان کالری  وابسته به گیاهان است و به صورت مستقیم از گیاهان گل دار تأمین می شود.  به علاوه دانه های خوراکی مانند برنج و گندم به همراه میوه ها و سبزیجات جزء این گیاهان محسوب می شوند که عمده ی غذای ما را تأمین می کنند. لازم است به این فهرست، گیاهان گل داری را افزود که ما به حیواناتی که می خوریم بافزاییم که از گاو گرفته تا مرغ و نیز ماهی های آب تازه را شامل می شود. بیشتر غذاها و خوراکی های ما وابسته به حشرات است.

   

  دیویدویتز می گوید : ” همچنین اگر حشرات از اکوسیستم زمین محو شوند، تعداد وسیعی از پستانداران و پرندگان نیز پس از آن از بین خواهند رفت؛ زیرا اگر حشرات ناقل گرده ها هم نباشند، حیواناتی که حشره نمی خورند اما از میوه ها و سبزی جات استفاده می کنند از بین می روند. در این مسیر نوعی حالت دومینویی وجود دارد که با افتادن یک مهره بقیه ی مهره ها هم فرو می افتند.”

   

  اگر حشرات از روی زمین بروند چه اتفاقی می افتد؟

  با حذف حشرات بیشتر گیاهان روی زمین از میان خواهند رفت

   

  بیایید تصور کنید که همین مورچه های ریز و پر کار دیگر نباشند، نتیجه چه خواهد بود؟ دیگر هیچ درخت افتاده و شکسته و نیز جسد جانداری به سرعت محو نخواهد شد؛ و هم چنان بر سطح زمین باقی خواهند ماند و این ابتدای آلودگی است. این مسأله حتی برای جسد های انسان ها هم تکرار می شود.  به این شکل روند تجزیه ی بقایای مرده ی همه ی موجودات روی زمین به کندی صورت خواهد گرفت؛ کند تر از زمانی که حشرات نیز در این امر مهم مشارکت داشته اند.

   

  علت چیست؟ پاسخ این است که حشرات با مشارکت باکتری ها و قارچ ها در فرآیند تجزیه ی مواد ارگانیک زمین همکاری می کنند؛ از زمانی که یک برگ بر زمین می افتد تا زمانی که یک جسد بر روی خاک یا در زیر خاک قرار می گیرد همکاری این موجودات در فرایند تجزیه اثر گذار است. بدون حشرات، پشته های اجساد گیاهان و جانوران بر روی زمین شکل می گیرد.
  به این فهرست باید عسل و ابریشم یعنی دو ارمغان ارزشمند از فراورده های سنتی، باستانی حشرات برای انسان ها را افزود؛ این یعنی از بین رفتن حس شاعرانه ی عسل و ابریشم، دو ماده ای که حشرات آن را از قرن ها تولید کرده اند و قرن ها از یک سو به آن سوی زمین تجارت اش رونق داشته است.

   

  پس فکر نبود حشرات به صورت کامل رد شده و غیر قابل تصور است. بیایید مثال ساده ای بزنیم، موج عظیم قرار گرفتن در برابر آفت کش ها، بیماری ها و از دست دادن زیست گاه ها باعث ایجاد تلفات زیاد در حیات وحش و زنبورهای عسل در سال های اخیر شده است.  از آن گذشته تغییرات آب و هوایی جهانی سبب  بهم خوردن هماهنگی میان حشرات و گیاهان وابسته به هم می شود و شکوفه دهی گیاهان را دچار اختلال می کند. این مساله خصوصاً در هفته های حساس و حیاتی برای باوری گیاهان خطرناک است و نبود هر کدام از طرفین روند گل دهی را خیلی زود و یا خیلی دیر خواهد کرد و در نهایت منجر به عدم باروری خواهد شد.

   

  برای نمونه در پژوهشی که در سال 2014 در مجله ی زیست شناسی جاری (١) منتشر شده است گل ارکیده عنکبوتی که ناقل گرده ی آن زنبور کوچک است این هماهنگی را در اثر تغییر در اکوسیستم و آب و هوا از دست داده اند و حضور زنبور بر روی گیاه زودتر از موعد باروری صورت می گیرد. شرایط برای بسیاری از حشرات مشکل شده و این نگرانی را برای انسان به وجود می آورد که بدون وجود این موذی های مفید چه خواهد شد؟؟ حال متوجه شدیم که این تصوری انتزاعی نیست بلکه همان اتفاقی است که در حال حاضر در زمین در حال رخ  دادن است.

  منبع :

  مجله ی علم زنده

  tebyan.net

   

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • تعیین دقیق زمان مرگ با مژک‌های بینی!


  • حشرات چگونه مسیرخودراپیدامی کنند؟


  • ریزش مو با کمبود مواد نشاسته ای در رژیم غذایی


  • سوسکها را دیگر نکُشید!/ تولید آنتی بیوتیک فوق قوی با سوسک


  • سیگار کشیدن در بارداری موجب مرگ ناگهانی نوزاد می شود


  • شایع‌ترین علائم بی‌اشتهایی عصبی

  http://www.beytoote.com/scientific/chera/happen3-bugs2-ground.html

  کلمات کلیدی : تعیین حشرات ریزش سوسکها سیگار شایع‌ترین اگر  (١) ، آب آخرالزمانی آرامی آریزونا آزارند، آفات آفت آلودگی آمریکا آن آنتی آنها آورد آیا ابتدای ابریشم ابریشم، اتفاقی اتمام اثر اجساد اختلال اخیر ادامه ارزشمند ارمغان ارکیده ارگانیک از است است استفاده اش افتادن افتاده افتد افتد؟ مجموعه افتند افراد افزود افزود؛ افشانی افولی العاده اما امر انتزاعی انتقال انجام اند اند انسان انسان انگیز اوووووخ اووووووی اکثر اکوسیستم اگر ای ایالات ایجاد اید؟ این با باد، بارداری باروری بازتولید باستانی باعث بافزاییم باقی باوری باکتری باید بخش بخشی بدون بر برابر برای برخی برد بردن برسند، برنج بروند برگ بزنیم، بسیار بسیاری بشر بقایای بقیه بلکه به بهم بود بود؟ بی بیایید بیش بیشتر بیماری بین بینی بیوتیک بی‌اشتهایی تأثیر تأمین تا تازه تب تجارت تجربه تجزیه تر ترو تصور تصوری تعداد تغییر تغییرات تلفات تنها توسط توضیح تولید تکاملی تکرار تیره جات جاری جانداری جانوران جانورانی جزء جسد جمعیت جهان جهانی حادثه حاضر حال حالت حتی حجم حدود حدی حذف حرکت حس حساس حشرات حشرات حشرات، حشرات،مزایا حشرات،مزایای حشرات،گردافشانی حشراتی حشره حضور حیات حیاتی حیواناتی خاصیت خاک خصوص خصوصاً خطرناک خفاش خواهد خواهند خود خوراکی خوردن خورند خوریم خیلی دادن داده دار دارد داری داشت داشته دانستنی دانشگاه دانه دخالت در درخت دردناک درصد دست دقیق دقیقه دنگو دنیا دهد دهند دهی دو دومینویی دچار دکتر دید دید دیر دیویدویتز دیگر را رخ رد رسید رفت رفت رفت؛ رفتن رنگ رو روند رونق روی رژیم ریز زمان زمانی زمین زنبور زنبورهای زنده زود زودتر زیاد زیادی زیر زیرا زیست ساده سال ساله سایر سبب سبزی سبزیجات سر سرعت سطح سموم سناریوی سنتی، سو سوسک سوسک سوی شاعرانه شامل شد شد شد؛ شد؟ شد؟؟ شده شدیم شرایط شش شما شناسی شود شود شود شوند شوند، شوند؛ شکسته شکل شکوفه شیمیایی صدها صورت طبق طرفین عدم عسل عصبی عظیم عظیمی عقیده علائم علاوه علت علم علمی عمده عمل عنکبوتی غذاها غذای غذایی غذایی غیر فرآیند فراورده فرایند فرضی فرو فقر فهرست فهرست، فوق فکر قابل قارچ قرار قرن قطعاً قوی لازم لحاظ ما ماده مالاریا ماند مانند مانند، ماهی متحده متعلق متوجه مثال مجله محاسن محال محسوب محصولات محو محیط مرده مرغ مرگ مزارع مزایا مزایای مسأله مساله مستقیم مسیر مسیرخودراپیدامی مشارکت مشاهده مشکل مصرف معایب معنی مفید مفیدند منبع منتشر منجر منطقی مهره مهم مو مواد موارد موج موجب موجودات موجوداتی موذی مورچه موضوع موعد مژک‌های می میان میر میزان میلیون میوه نادری ناشی ناقل نامند ناپدید ناگهانی نباشند، نباشند؛ نبود نتیجه نجات نخواهد نخواهند نخواهیم نر نسبت نشاسته نشان نفر نفرت نمونه نمی نه نهایت نوزاد نوعی نکُشید نگرانی نیاز نیازی نیز نیست نیست؛ نیش ها ها، های هایی هر هزار هستند هشتاد هفته هم همان هماهنگی همراه همه همچنین همکاری همین هوا هوایی هیچ و وابسته واکنش واکنشی وجود وحش وسیعی ووووای ویز پا پاسخ پر پرندگان پس پستانداران پشته پشه پوند پژوهشی پیچیده چرا چنان چند چندان چه چهره چون چگونه چگونه چیست؟ کار کالری کامل کدام کرد کرده کش کشاورزان کشاورزی کشد کشیدن کل کمبود کمتر کمتری کند کندی کنند کنند کنند؛ کنند؟ کنید که کوچک گاه گاو گذار گذشته گرده گرسنگی گرفت؛ گرفتن گرفته گزارش گستره گفت، گل گندم گوگی گوید گوییم گیاه گیاهان گیاهی گیرد ی یا یعنی یک

   

  

  مدل لباس دخترانه

  سلفی بازیگران

  پیتزای ایتالیایی

  مدل مبلمان های شیک

  دانلود گوگل پلی استور اندروید

  

  فال روزانه

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :