با جَد همه موجودات زنده آشنا شوید!

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • با جَد همه موجودات زنده آشنا شوید!
 •  

  


  با جَد همه موجودات زنده آشنا شوید!

  مجموعه: آیا می دانید ؟

  تیمی از دانشمندان به رهبری دانشگاه هاینریش هاینه آلمان برای نخستین بار به جمع آوری سرنخ هایی در مورد نخستین موجودی که بر روی زمین زندگی می کرده، پرداخته اند. این موجود “لوکا” نام داشته که مخفف آخرین جد مشترک جهانی (last universal common ancestor) است و احتمالا حدود چهار میلیارد سال قبل در نزدیکی یک منفذ گرمابی در کف اقیانوس زندگی می کرده است.

   

  با جَد همه موجودات زنده آشنا شوید!

  لوکا بدون اکسیژن زندگی می کرده و انرژی خود را از دی‌اکسید کربن و هیدروژن تامین می کرده است

   

  محققان برای نخستین بار یک تصویر از شکل ژنتیکی این موجود ارائه کرده‌اند. آنها برای این کار به بررسی شش میلیون ژن پرداخته و از این میان ۳۵۵ مورد را انتخاب کردند که به تصور آنها، لوکا (LUCA) از آنها تشکیل شده است. ژن‌ها با گذشت زمان به شیوه‌ای قابل پیش‌بینی تغییر می‌کنند، به این معنی که دانشمندان با مقایسه توالی‌های دی‌.ان‌.ای موجودات زنده می‌توانند در مورد موجوداتی فرضیه سازی کنند که هیچ راه دیگری برای بررسی آنها وجود ندارد.

  از این رو دانشمندان به بررسی ژن‌های باکتری‌ها و آرکی‌ها پرداختند که دو گروه بزرگ چتری از حیات تک‌سلولی هستند. ژن‌هایی که در حداقل دو گروه از باکتری‌ها و دو گروه از آرکی‌ها شناسایی می‌شدند، احتمالا به لوکا تعلق داشتند. ۳۵۵ ژنی که محققان انتخاب کردند، نشان می دهد که لوکا بدون اکسیژن زندگی می‌کرده و به جای آن، انرژی خود را از دی‌اکسید کربن و هیدروژن تامین می‌کرده است. همچنین این موجود در برابر دمای بسیار بالا مقاوم بوده و به وجود فلزات نیاز داشته است.

  با جَد همه موجودات زنده آشنا شوید!

  آب دریا با ماگمای گرم حرارت می بینند و موجودات میکروسکوپی غیرعادی در آن زندگی می کنند

   

  دانشمندان از مدتها قبل در این فکر بودند که آیا حیات در نزدیکی منافذ گرمابی آغاز شده یا خیر. در این مناطق، آب دریا با ماگمای گرم حرارت می بینند و موجودات میکروسکوپی غیرعادی در آن زندگی می‌کنند. تصویری که تحقیق جدید ارائه داده، به خوبی با این سبک زندگی سازگار است. البته دانشمندان در مورد جایگاهی که این ویژگی ها می تواند لوکا را در جدول زمانی موجودات اولیه قرار دهند، اختلاف نظر دارند.

   

  با جَد همه موجودات زنده آشنا شوید!

  لوکا از ابزار بسیار کمی برای ساخت اسیدآمینه‌ها و نوکلئوتیدها که اجزای اصلی حیات هستند

  این موجود بسیاری از ژن‌های مورد نیاز برای حیات را نداشته و بر ترکیبات شیمیایی محیط اطرافش تکیه داشته است. این موجود از ابزار بسیار کمی برای ساخت اسیدآمینه‌ها و نوکلئوتیدها که اجزای اصلی حیات هستند، برخوردار است. در هر صورت، دانشمندان در حال جمع آوری سرنخ های بیشتر در مورد برخی از اشکال حیات اولیه هستند. برخی از این اجداد باستانی ممکن است بسیار ساده و بیگانه به نظر برسند، اما در نهایت به موجودات زنده کنونی مانند انسان تکامل یافته‌اند.

  منبع: nytimes.com – bigbangpage.com

  http://www.beytoote.com/scientific/midanid/ancestor-living1-creatures1.html

  کلمات کلیدی : با ( () ) ؟ آب آخرین آرکی‌ها آشنا آشنایی آغاز آلمان آن آن، آنها آنها، آوری آیا ابزار اجداد اجزای احتمالا اختلاف ارائه از است است اسیدآمینه‌ها اشکال اصلی اطرافش اقیانوس البته اما انتخاب اند انرژی انسان اولیه اکسیژن این با بار باستانی بالا باکتری‌ها بدون بر برابر برای برخوردار برخی بررسی برسند، بزرگ بسیار بسیاری به بودند بوده بیشتر بینند بیگانه تامین تحقیق ترکیبات تشکیل تصور تصویر تصویری تعلق تغییر توالی‌های تواند تکامل تکیه تک‌سلولی تیمی جای جایگاهی جد جدول جدید جمع جهانی جَد حال حداقل حدود حرارت حیات خوبی خود خیر داده، دارند داشتند داشته دانشمندان دانشگاه دانید در درباره دریا دمای دهد دهند، دو دیگری دی‌ان‌ای دی‌اکسید را راه رهبری رو روی زمان زمانی زمین زنده زندگی ساخت ساده سازگار سازی سال سبک سرنخ شده شش شناسایی شوید مجموعه شکل شیمیایی شیوه‌ای صورت، غیرعادی فرضیه فلزات فکر قابل قبل قرار لوکا مانند ماگمای محققان محیط مخفف مدتها مشترک معنی مقاوم مقایسه ممکن مناطق، منافذ منبع منفذ موجود موجودات موجوداتی موجودی مورد می میان میلیارد میلیون میکروسکوپی می‌توانند می‌شدند، می‌کرده می‌کنند می‌کنند، نام نخستین ندارد نداشته نزدیکی نشان نظر نهایت نوکلئوتیدها نیاز ها های هاینریش هاینه هایی هر هستند هستند هستند، همه همچنین هیدروژن هیچ و وجود ویژگی پرداختند پرداخته پیش‌بینی چتری چهار ژن ژنتیکی ژنی ژن‌ها ژن‌های ژن‌هایی کار کربن کردند کردند، کرده کرده، کرده‌اند کف کمی کنند کنند کنونی که گذشت گرم گرمابی گروه یا یافته‌اند یک “لوکا”

   

  

  مرورگر گوگل کروم

  بهنوش طباطبایی بعد از طلاق

  عکس جدید نازنین بیاتی

  هیپنوتیزم چیست

  بیوگرافی سردار ازمون

  

  فال روز

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :