تشخیص دادن جوجه ها

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • تشخیص دادن جوجه ها
 •  

  


  تشخیص دادن جوجه ها

  مجموعه: نوآوری و کشفیات علمی

   

  « جوجه ها اجسام متحرک را تشخیص می‌دهند »

   

   

  تشخیص دادن جوجه ها

   

   

  پژوهشگران ایتالیایی دریافتند که جوجه ها از یک مکانیزم ذاتی برخوردارند که به آنها اجازه می دهد اجسام متحرک را از اجسام ثابت تمایز دهند.

   


  به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه پادوا و دانشگاه ترنتو دریافتند که مغز حیوانات و انسان به طور ذاتی می تواند اجسام متحرک را برپایه درک حرکت خودمختار خود جسم تشخیص دهد.

   


  برای درک اینکه آیا تشخیص یک جسم غیرمتحرک از یک جسم متحرک یک توانایی غریزی و یا ثمره تجربه محیط است این محققان جوجه مرغهای خانگی را مورد بررسی قرار دادند.

   


  بلافاصله پس از شکسته شدن یک تخم مرغ و در فقدان تجربیات دیداری گذشته، تصویری از یک جسم متحرک که با حرکت به یک جسم غیرمتحرک می خورد و سبب حرکت جسم دوم می شد به جوجه ها نشان داده شد. از این نوع تحریک برای مطالعه بر روی کودکان ۷ ماهه برای درک پدیده رابطه علی- معلولی استفاده می شود.

   


  این دانشمندان مشاهده کردند که پس از تماشای این صحنه، جوجه ها نسبت به جسم اول که خود قادر به حرکت بود توجه و علاقه مندی زیادی نشان دادند.

   


  سپس در آزمایش دیگری، دو جسم متحرک به جوجه ها نشان داده و هیچ علاقه مندی از سوی جوجه ها مشاهده نشد.

   


  به همین منظور آزمایش اول تکرارشد درحالی که حرکت جسم دوم پس از برخورد جسم اول با سه ثانیه تاخیر شروع می شد به طوری که حتی در این مورد نیز به نظر می رسید که هر دو جسم به طور ذاتی متحرک هستند و بنابراین درک رابطه علی- معلولی میان ضربه جسم اول و حرکت جسم دوم از بین رفت.

   


  براساس گزارش گالیه، این محققان در این خصوص اظهار داشتند: “نتایج تحقیقات ما نشان می دهد مکانیزمی که در تشخیص میان متحرک و غیر متحرک بودن عمل می کند، غریزی است.

   


  اکنون دسترسی به این مدل حیوانی راهی به سوی شناسایی فرایندهای مغزی که پایه ذهن اجتماعی ما هستند باز می شود.”

   

   

   

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • آیا 2012 پایان کار دنیا خواهد بود؟


  • استفاده از ماهواره به جای جعبه سیاه


  • اولین خودروی برقی 2 سرنشین


  • این پورت‌های بلاتکلیف


  • صدور گواهی الکترونیکی عام


  • صدور گواهی الکترونیکی عام

  http://www.beytoote.com/scientific/lashfiat-elmi/assess-chickens.html

  کلمات کلیدی : آیا استفاده اولین این صدور تشخیص     « » آزمایش آنها آیا اجازه اجتماعی اجسام از است است استفاده اظهار الکترونیکی انسان اول اکنون ایتالیایی این اینکه با باز بر براساس برای برخورد برخوردارند بررسی برقی برپایه بلاتکلیف بلافاصله بنابراین به بود بود؟ بودن بین تاخیر تجربه تجربیات تحریک تحقیقات تخم ترنتو تشخیص تصویری تماشای تمایز توانایی تواند توجه تکرارشد ثابت ثانیه ثمره جای جسم جعبه جوجه حتی حرکت حیوانات حیوانی خانگی خبرگزاری خصوص خواهد خود خودروی خودمختار خورد دادن دادند داده داشتند دانستنی دانشمندان دانشگاه در درحالی درک دریافتند دسترسی دقیقه دنیا دهد دهد دهند دو دوم دیداری دیگری، ذاتی ذهن را رابطه راهی رسید رفت روی زیادی سبب سرنشین سه سوی سپس سیاه شد شدن شروع شناسایی شود شکسته صحنه، ضربه طور طوری عام عام علاقه علمی علی عمل غریزی غیر غیرمتحرک فرایندهای فقدان قادر قرار ما ماهه ماهواره متحرک محققان محیط مدل مرغ مرغهای مشاهده مطالعه معلولی مغز مغزی مندی منظور مهر، مورد مکانیزم مکانیزمی می میان می‌دهند نتایج نسبت نشان نشد نظر نوآوری نوع نیز ها ها مجموعه هر هستند همین هیچ و پادوا پایان پایه پدیده پس پورت‌های پژوهشگران چند کار کردند کشفیات کند، که کودکان گالیه، گذشته، گزارش گواهی یا یک

   

  

  نرم افزار پارتیشن بندی

  دانلود کی ام پلیر

  قوانین فنگ شویی اتاق‌ خواب

  مدل های آرایش ابرو

  دانلود سریال گریم با دوبله فارسی

  

  فال روزانه

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :