در بمباران اتمی هیروشیما سوسک‌ها چگونه زنده ماندند؟

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • در بمباران اتمی هیروشیما سوسک‌ها چگونه زنده ماندند؟
 •  

  


  در بمباران اتمی هیروشیما سوسک‌ها چگونه زنده ماندند؟

  مجموعه: چرا ، زیرا و چگونه

  در بمباران اتمی هیروشیما سوسک‌ها چگونه زنده ماندند؟

  سرعت متابولیسم در بدن سوسکها بسیار آهسته است

   

   علت زنده ماندن سوسک ها در بمباران اتمی هیروشیما
  بر اساس مطالعات محققین بر روی سوسک ها و چگونگی مقاومت بدن آها در مقابل تشعشعات ناشی از بمب اتمی مشخص شده که نجات یافتن سوسک ها در فاجعه اتمی هیروشیمای ژاپن صحت دارد. اما تاثیر تشعشعات ناشی از انفجار بمب اتمی موجب ناباروی آنها می شود و دیگر قادر به تولید مثل نخواهند بود.

   

  بطور کلی توانایی ارگانیسم بدن موجود زنده در مقابله با تشعشعات ناشی از انفجار بمب اتمی به متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن بستگی دارد که می تواند عاملی برای مقاومت در برابر تاثیرات مخرب آن باشد یعنی سلول های بدن در اغلب موارد در حال تقسیم شدن هستند و از این رو بعنوان ارگانیسم حساس تری در بدن محسوب می شوند و علت آن این است که درست در لحظه تکثیر بعنوان آسیب پذیر ترین عضو بدن به حساب می آیند.

   

  در بمباران اتمی هیروشیما سوسک‌ها چگونه زنده ماندند؟

   سوسک قادر است 6400 واحد راد، تابش تشعشعات رادیو اکتیو را تحمل کند

   

  سوخت و ساز بدن پستاندارن نسبتا سریع است اما سوسک ها متابولیسم بسیار آهسته تری دارند از این رو بدن سوسک ها در برابر تشعشعات بمب اتمی نسبت به بدن انسان مقاومتر است و در فاجعه اتمی هیروشیما توانستند زنده بمانند. 

  اگر بمب هیروشیما را در نظر بگیریم تا شعاع 2 کیلومتر همه چیز به خاطر حرارت ایجاد شده ذوب شده و نابود می شود ولی از 2 کیلومتر آنطرف تر سوسک ها شانس بسیار خوبی برای جان سالم بدر بردن از تشعشعات رادیواکتیو داشتند. گفته می‌شود سوسک قادر است 6400 واحد راد تابش تشعشعات رادیو اکتیو را تحمل کند در حالیکه انسان 500 راد را می تواند تحمل کند.
  منبع : khabaronline.ir

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • این تصویر را خانم ها ببینند!


  • تعیین دقیق زمان مرگ با مژک‌های بینی!


  • ریزش مو با کمبود مواد نشاسته ای در رژیم غذایی


  • سیگار کشیدن در بارداری موجب مرگ ناگهانی نوزاد می شود


  • شایع‌ترین علائم بی‌اشتهایی عصبی


  • کم خواب ها جوانه گندم بخورند

  http://www.beytoote.com/scientific/chera/survived3-atomic2-bombing.html

  کلمات کلیدی : این تعیین ریزش سیگار شایع‌ترین کم در  ، آسیب آن آنطرف آنها آها آهسته آیند اتمی ارگانیسم از اساس است است اغلب اما انسان انفجار اکتیو اگر ای ایجاد این با بارداری باشد ببینند بخورند بدر بدن بر برابر برای بردن بستگی بسیار بطور بعنوان بمانند بمب بمباران به بود بگیریم بینی بی‌اشتهایی تا تابش تاثیر تاثیرات تحمل تر تری ترین تشعشعات تصویر تقسیم توانایی تواند توانستند تولید تکثیر جان جوانه حال حالیکه حرارت حساب حساس خاطر خانم خواب خوبی دارد دارند داشتند دانستنی دانستنیهای در درست دقیق دقیقه دیگر ذوب را راد راد، رادیو رادیواکتیو رو روی رژیم زمان زنده زیرا ساز سالم سرعت سریع سلول سوخت سوسک سوسک،بمباران سوسکها سوسک‌ها شانس شدن شده شعاع شود شود شوند صحت عاملی عصبی عضو علائم علت علمی علمی،سوسک،بمباران غذایی فاجعه قادر لحظه ماندن ماندند؟ مجموعه متابولیسم مثل محسوب محققین مخرب مرگ مشخص مطالعات مقابل مقابله مقاومت مقاومتر منبع مو مواد موارد موجب موجود مژک‌های می می‌شود ناباروی نابود ناشی ناگهانی نجات نخواهند نسبت نسبتا نشاسته نظر نوزاد ها های هستند همان همه هیروشیما هیروشیما،دانستنیهای هیروشیمای و واحد ولی پذیر پستاندارن چرا چند چگونه چگونه چگونگی چیز ژاپن کشیدن کلی کمبود کند کند که کیلومتر گفته گندم یا یافتن یعنی

   

  

  دانلود برنامه داب اسمش

  فال عطسه

  طالع بینی سال 2017

  هواشناسی اندروید

  خوشتیپ ترین مرد

  

  فال حافظ اصلی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :