ربات های نوازنده

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • ربات های نوازنده
 •  

  


  ربات های نوازنده

  مجموعه: گزارشهای علمی

   

   

  ربات های نوازنده

   

   

  ربات نوازنده فلوت که سال گذشته از سوی دانشگاه Weseda در ژاپن رونمایی شد، با ربات نوازنده دیگری که ساکسیفون می نوازد، قطعه ای از یک موسیقی کلاسیک را خواهند نواخت. هدف محققان از انجام این پروژه، طراحی رباتی است که بتواند به اشاره های دیداری و شنیداری عکس العمل نشان دهد.

   

   

  پژوهشگران ژاپنی می خواهند رباتی بسازند تا قادر به نواختن سازهای مختلف باشد و بتواند با نوازنده های ارکستر در یک کنسرت همراهی کند.

   

   

  ربات فلوت زن، اواسط سال 2008 پس از این که پروفسور تاکانیشی سال ها وقت برای تکمیل آن صرف کرد، پرده برداری شد.

   

   

  برای ساخت ربات ساکسیفون نواز، زمان کمتری صرف شده، اما از نظر ظاهری نسبت به ربات فلوت زن شباهت کمتری به نوع نواختن انسان دارد.

   

   

  پروفسور تاکانیشی معتقد است که ارتقای ربات ساکسیفون نواز، ساده تر و راحت تر است، چرا که تولید صدا و آهنگ در این ساز بادی به مراتب آسان تر از صداسازی به وسیله فلوت است.

   

   

  ربات فلوت زن ریه و سیلندرهای آکریلیک به جای شش دارد و دارای مکانیسم ویبراتو (لرزش) ، دهان مصنوعی، گونه و زبان است که از یک پلاستیک قابل ارتجاع بر اثر حرارت به نام septon ساخته شده است. بازوها و دست های این ربات متحرک بوده و انگشتانش باز و بسته می شود.

   

   

  ساخت رباتی که بتواند ملودی های مختلف را بنوازد، کاری شگفت آور است و روند کندی دارد، چرا که باید همه چیز را به ربات آموخت.

   

   

  پژوهشگران ابتدا با بهره گیری از تجارب موسیقیدان ها، آهنگ های فلوت را به صورت نت درآوردند،سپس به کمک رایانه ربات آنها را تبدیل به فرمول های ریاضی کردند.

   

   

  زمانی که محققان موفق شدند صداهایی را توسط ربات ایجاد کنند، براساس این صداها پارامترهای کنترلی لب ها، زبان، شش و انگشتان ربات را تنظیم کردند.

   

   

  این ربات به وسیله دوربین های CCD به کار رفته در چشمش، حرکات ربات دیگر را می بیند و بازخورد شنیداری را به وسیله میکروفون های استریو دریافت می کند.

   

   

  ربات فلوت زن قادر است که فایل های ذخیره شده روی رایانه اش را که حاوی نت های موسیقی و اطلاعات صوتی است، به پارامترهای کنترلی اعضایش ترجمه و آهنگ را دوباره سازی کند.

   

   

  در یک آزمایش، رباتی فلوت زن به طرز موفقیت آمیزی به اشاره های دیداری و شنیداری یک نوازنده ساکسیفون عکس العمل نشان داد.

   

   

  هدف نهایی محققان ژاپنی از این طرح، ایجاد یک گروه ارکستر کاملارباتیک است.

   

   

   

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • عضو تازه خانواده


  • استفاده از ماهواره به جای جعبه سیاه


  • اولین خودروی برقی 2 سرنشین


  • این پورت‌های بلاتکلیف


  • صدور گواهی الکترونیکی عام


  • صدور گواهی الکترونیکی عام

  http://www.beytoote.com/scientific/gozaresh-elmi/robot-player.html

  کلمات کلیدی : استفاده اولین این صدور عضو ربات (لرزش)     ، آزمایش، آسان آموخت آمیزی آن آنها آهنگ آور آکریلیک ابتدا اثر ارتجاع ارتقای ارکستر از است است است، استریو اش اشاره اطلاعات اعضایش العمل الکترونیکی اما انجام انسان انگشتان انگشتانش اواسط ای ایجاد این با بادی باز بازخورد بازوها باشد باید بتواند بر براساس برای برداری برقی بسازند بسته بلاتکلیف بنوازد، به بهره بوده بیند تا تازه تاکانیشی تبدیل تجارب تر ترجمه تنظیم توسط تولید تکمیل جای جعبه حاوی حرارت حرکات خانواده خواهند خودروی داد دارای دارد دارد دارد، دانستنی دانشگاه در درآوردند،سپس دریافت دست دقیقه دهان دهد دوباره دوربین دیداری دیگر دیگری ذخیره را راحت رایانه ربات رباتی رفته روند رونمایی روی ریاضی ریه زبان زبان، زمان زمانی زن زن، ساخت ساخته ساده ساز سازهای سازی سال ساکسیفون سرنشین سوی سیاه سیلندرهای شباهت شد شد، شدند شده شده، شش شنیداری شود شگفت صدا صداسازی صداها صداهایی صرف صوتی صورت طراحی طرح، طرز ظاهری عام عام علمی عکس فایل فرمول فلوت قابل قادر قطعه لب ماهواره متحرک محققان مختلف مراتب مصنوعی، معتقد ملودی موسیقی موسیقیدان موفق موفقیت مکانیسم می میکروفون نام نت نسبت نشان نظر نهایی نواخت نواختن نواز، نوازد، نوازنده نوازنده مجموعه نوع ها ها، های هدف همراهی همه و وسیله وقت ویبراتو پارامترهای پرده پروفسور پروژه، پس پلاستیک پورت‌های پژوهشگران چرا چشمش، چند چیز ژاپن ژاپنی کار کاری کاملارباتیک کرد، کردند کلاسیک کمتری کمک کنترلی کند کندی کنسرت کنند، که گذشته گروه گزارشهای گواهی گونه گیری یک

   

  

  پورتال تحليلی خبری

  نرم افزار مدیریت پسورد

  ویرایش عکس و فیلم در اندروید

  شعر نو

  روش تهیه استانبولی

  

  فال حافظ اصلی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :