روزه داری آرامش روحی می‌آورد

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • روزه داری آرامش روحی می‌آورد
 •  

  


  روزه داری آرامش روحی می‌آورد

  مجموعه: آیا می دانید ؟

   

   

  روزه داری آرامش روحی می‌آورد

   

  افرادی که در زمان روزه‌داری به آرامش روحی و روانی می‌رسند، پژوهشگران مسلمان و حتی غیرمسلمان را بر آن داشته که به تحقیقات علمی در این زمینه دست بزنند…

   

  در واقع براساس پژوهش‌های علمی، روزه‌داری سبب آرامش روحی شده و استرس و نگرانی را از انسان روزه‌دار دور می‌کند. این امر مسلما تنها در سایه گرسنگی و تشنگی‌های بی‌هدف و بدون احساسات پاک معنوی میسر نخواهد شد.

   

  ارتباط معنوی انسان با معبود و توکل بر او باعث نوعی نشاط روانی در فرد می‌شود. در واقع آن‌چه در سیستم عصبی انسان رخ می‌دهد و به صورت انواع رفتارها بروز می‌کند، بستگی به ترشح مواد میانجی سیستم عصبی دارد.

   

  یکی از اثرات روحی روزه‌داری، پاسخ منطقی به امیالی است که پروردگار به آن امر و نهی کرده است. اینجاست که انسان به خاطر آن نیروی برتر به خود “نه” می‌گوید.

   

  این مواد میانجی سیستم عصبی که “نوروترنسمیتر” نام دارند، با انتقال پیام‌های عصبی و نیز با کم و زیاد شدن، باعث بروز خلق‌وخوی هر فرد می‌شوند. تکیه بر قدرتی برتر و والا با بالا بردن سطح “نوروترنسمیتر”های خاصی در سیستم عصبی، موجب از بین رفتن حس بی‌پناهی و ایجاد نوعی آرامش در فرد می‌شود.

   

  محققان اروپایی با بررسی تأثیر روزه در مسائل روحی افراد روزه‌دار، دریافتند که با پررنگ‌تر شدن اصول معنوی در ماه رمضان، بسیاری از مسائل روحی آنها از جمله وسواس، افسردگی، پرخاش‌گری و … کاهش چشم‌گیری می‌یابد.

   

   

  روزه، تمرینی برای “نه” گفتن

   

  یکی از اثرات روحی روزه‌داری، پاسخ منطقی به امیالی است که پروردگار به آن امر و نهی کرده است. اینجاست که انسان به خاطر آن نیروی برتر به خود “نه” می‌گوید. شاید در بسیاری از شرایط زندگی، “نه” گفتن سخت باشد، اما اگر عادت کنیم که با خواسته خود یا دیگران موافقت کنیم، روزی فرا می‌رسد که دیگر به مزاحمت‌های فکری خود و خواسته‌های نگران‌کننده دوستان و اطرافیان هم نمی‌توانیم نه بگوییم. اما در روزهای پرفیض ماه رمضان تمرین می‌کنیم که با دلیل و منطق، خواسته‌ها را به زمان خاص خودش موکول کنیم و در مقابل آشامیدن و خوردن بگوییم باشد تا زمان افطار.

   

  روزه‌داری سبب آرامش روحی شده و استرس و نگرانی را از انسان روزه‌دار دور می‌کند. این امر مسلما تنها در سایه گرسنگی و تشنگی‌های بی‌هدف و بدون احساسات پاک معنوی میسر نخواهد شد.

   

  این‌گونه است که اعتماد به نفس و قاطعیت خود را نیز تقویت خواهیم کرد. محققان روان‌شناس معتقدند که توانایی هر فرد در برخورد صحیح با احساسات و امیال سبب پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی هم‌چون اعتیاد می‌شود. هنوز فرصت هست و در روزهای باقی‌مانده این ماه پربرکت می‌توان خودسازی را تمرین کرد.

   

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • آیا میدانستید ؟ !


  • افزایش سیستم ایمنی بدن با روزه داری/ فواید روحی روزه از نگاه علمی


  • خندیدن باعث گرسنگی می شود!


  • استفاده ازشیرینی زیاد درسحرباعث افزایش انسولین در خون می شود


  • برترین سوالهای بی پاسخ علمی در جهان


  • دانشمندان: روزه گرفتن باعث ارتقاء سیستم ایمنی می‌شود

  http://www.beytoote.com/scientific/midanid/fasts-brings-peace-mind.html

  کلمات کلیدی : آیا استفاده افزایش برترین خندیدن دانشمندان روزه     ؟ ؟ آرامش آسیب‌های آشامیدن آن آنها آن‌چه آیا اثرات اجتماعی احساسات ارتباط ارتقاء اروپایی از ازشیرینی است استرس اصول اطرافیان اعتماد اعتیاد افراد افرادی افزایش افسردگی، افطار اما امر امیال امیالی انتقال انسان انسولین انواع او اگر ایجاد ایمنی این اینجاست این‌گونه با باشد باشد، باعث باقی‌مانده بالا بدن بدون بر براساس برای برتر برخورد بردن بررسی بروز بزنند بستگی بسیاری به بگوییم بی بین بی‌هدف بی‌پناهی تأثیر تا تحقیقات ترشح تشنگی‌های تقویت تمرین تمرینی تنها توانایی توکل تکیه جمله جهان حتی حس خاص خاصی خاطر خلق‌وخوی خواسته خواسته‌ها خواسته‌های خواهیم خود خودسازی خودش خوردن خون دارد دارند، داری داشته دانستنی دانید در درسحرباعث دریافتند دست دقیقه دلیل دور دوستان دیگر دیگران را رخ رفتارها رفتن رمضان رمضان، روانی روان‌شناس روحی روزه روزه، روزهای روزه‌دار روزه‌دار، روزه‌داری روزه‌داری، روزی زمان زمینه زندگی، زیاد سایه سبب سخت سطح سوالهای سیستم شاید شد شدن شدن، شده شرایط شود صحیح صورت عادت عصبی عصبی، علمی علمی علمی، غیرمسلمان فرا فرد فرصت فواید فکری قاطعیت قدرتی ماه محققان مزاحمت‌های مسائل مسلما مسلمان معبود معتقدند معنوی مقابل منطق، منطقی مواد موافقت موجب موکول می میانجی میدانستید میسر می‌آورد می‌آورد مجموعه می‌توان می‌دهد می‌رسد می‌رسند، می‌شود می‌شود می‌شود می‌شوند می‌کند می‌کند، می‌کنیم می‌گوید می‌گوید می‌یابد نام نخواهد نشاط نفس نمی‌توانیم نه نهی نوروترنسمیتر نوروترنسمیترهای نوعی نگاه نگرانی نگران‌کننده نیروی نیز ها هر هست هم هم‌چون هنوز و واقع والا وسواس، پاسخ پاک پربرکت پرخاش‌گری پررنگ‌تر پرفیض پروردگار پژوهشگران پژوهش‌های پیام‌های پیشگیری چشم‌گیری چند کاهش کرد کرد کرده کم کنیم کنیم، که گرسنگی گرفتن گفتن گفتن یا یکی

   

  

  دکوراسیون اتاق خواب

  متن دعای فرج با معنی

  آموزش آشپزی

  نرم افزار پارتیشن بندی

  اس ام اس فلسفی

  

  فال تاروت کبیر

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :