سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!
 •  

  


  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  یوزپلنگ از سریع‌ترین موجودات زنده جهان است

   

  سریع‌ترین جانوران جهان

  سریع‌ترین جانوران جهان کدام است؟ یا بهتر بگویم سریع‌ترین موجود زنده جهان چیست؟ این سوالی است که شاید به ذهن خیلی از ما خطور کرده باشد و احتمالاً جواب‌هایی به صورت کلی برای آنها داریم. اما بیایید به طور دقیق به بررسی سریع‌ترین موجودات زنده جهان بپردازیم.

  منظور ما از جانوران روی زمین، جانورانی است که در خشکی و روی سطح زمین زندگی می‌کنند. این طبقه بندی برای جداکردن آنها از پرندگان و آبزیان است. طبیعتاٌ دویدن بسیار سخت‌تر از شنا کردن و پرواز است، بنابراین به طور کلی سرعت جانوران روی زمین از آبزیان و پرندگان کم‌تر است.

   

  1 – یوزپلنگ (Cheetah)

   

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  یوزپلنگ سریع‌ترین جانور روی زمین است

   

  یوزپلنگ، گربه‌سان محبوب ما ایرانی‌ها، سریع‌ترین جانور روی زمین است. یوزپلنگ قادر است در کمتر از سه ثانیه سرعت خود را از صفر به 96 کیلومتر بر ساعت برساند! سریع‌ترین سرعتی که از یوزپلنگ ثبت شده‌است، حدود 120 کیلومتر بر ساعت است. البته یوزپلنگ مسافت بسیار کوتاهی قادر به دویدن با این سرعت بوده و حداکثر زمان دویدن یوزپلنگ با هر سرعتی به بیش از یک دقیقه افزایش نمیابد.

   

  یوزپلنگ ایرانی
  یوزپلنگ‌ها به دو گونه کلی آفریقایی و آسیایی یا ایرانی تقسیم می‌شوند. درحال حاضر یوزپلنگ آفریقایی به صورت محدود در جنوب آفریقا سکونت دارد، اما از یوزپلنگ ایرانی که روزگاری در سرتاسر خاورمیانه و هندوستان سکونت داشت، امروزه تنها تعداد بسیار اندکی در شمال شرقی ایران، در استان‌های سمنان، خراسان و مازندران وجود دارد.

   

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  یوزپلنگ ایرانی، یکی از زیباترین و سریع‌ترین حیوانات جهان

   

   آمار دقیقی از تعداد یوزپلنگ ایرانی زنده وجود ندارد، اما تخمین زده می‌شود که تعداد آنها از 70 راس کمتر است. درحال حاضر عزمی جهانی برای جلوگیری از انقراض یوزپلنگ ایرانی که یکی از زیباترین و سریع‌ترین حیوانات جهان است ایجاد شده‌است. با این حال، به دلیل تغییرات زیست بوم این جانور، امید چندانی به احیای آن وجود ندارد.

   

  2 – شاخ چنگالی (Pronghorn)

   

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  شاخ چنگالی پستانداری مشابه گوزن است

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  شاخ چنگالی، از سریعترین جانوران روی زمین

   

  شاخ چنگالی نیز از سریعترین جانوران روی زمین است پستانداری مشابه گوزن است که سرعت بسیار بالایی دارد. شاخ چنگالی می‌تواند مسافتی بالغ بر 800 متر را با سرعتی بیش از 88 کیلومتر بر ساعت طی کند.

   

  3 – غزال جهنده (Springbok)

   

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  یکی از سریعترین جانوران روی زمین غزال جهنده است

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  غزال جهنده

   

  یکی دیگر از سریعترین جانوران روی زمین غزال جهنده است. غزال می‌تواند در مسیرهای کوتاه سرعت خود را به 88 کیلومتر بر ساعت برساند. البته غزال به جای دویدن می‌جهد.

   

  4 – کل یالدار (Wildebeest)

   

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  کل یالدار از سریعترین موجودات روی زمین

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  کل یالدار

   

  کل یالدار که به دو گونه آبی و سیاه تقسیم می‌شود، قادر است با سرعتی معادل سرعت شیر، یعنی بیش از 80 کیلومتر بر ساعت مسافت‌هایی نسبتا طولانی را طی کند و از شکارچیان خود فرار کند.

   

  5 – شیر (Lion)

   

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  شیر، سریع‌ترین جانور پس از یوزپلنگ است

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  شیر، از سریعترین موجودات روی زمین

   

  سلطان جنگل، دومین گربه سان بزرگ بعد از ببر و همچنین سریع‌ترین پس از یوزپلنگ است. شیر هنگام شکار مسافت کوتاهی را می‌تواند با سرعتی بیش از 80 کیلومتر بر ساعت طی کند. کشورمان در گذشته‌های دور زیستگاه شیر بوده‌است، اما امروزه تقریباً خبری از شیر ایرانی نیست.

   

  6 – سیاه کل (Blackbuck)

   

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  سیاه کل، از جانوران سریع جهان

  سریع‌ترین جانوران روی زمین را بشناسید!

  سیاه کل

   

  سیاه کل نیز از جانوران سریع می باشد. سیاه کل گونه‌ای از «تیره گاوان» است که مسافتی در حدود یک و نیم کیلومتر را می‌تواند با سرعت 80 کیلومتر بر ساعت طی کند.

  منبع : farnet.ir

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • آشنایی با سریع‌ترین حیوانات جهان

  http://www.beytoote.com/scientific/nature/get3-fastest2-animal.html

  کلمات کلیدی : آشنایی سریع‌ترین  () «تیره آبزیان آبی آسیایی آفریقا آفریقایی آمار آن آنها آکواریوم احتمالاً احیای از است است است، است؟ استان‌های افزایش البته اما امروزه امید اندکی انقراض ایجاد ایران، ایرانی ایرانی، ایرانی،سریعترین ایرانی‌ها، این با باشد بالایی بالغ ببر بر برای بررسی برساند بزرگ بسیار بشناسید مجموعه بعد بنابراین بندی به بهتر بوده بوده‌است، بوم بپردازیم بگویم بیایید بیش تخمین تعداد تغییرات تقریباً تقسیم تنها ثانیه ثبت جانور جانور، جانوران جانورانی جای جداکردن جلوگیری جنوب جنگل، جهان جهان جهان جهان،سریعترین جهان،سیاه جهان،غزال جهان،کل جهان،یوزپلنگ جهان،یوزپلنگ،سریعترین جهانی جهنده جهنده جهنده،سریعترین جواب‌هایی حاضر حال، حداکثر حدود حیوانات خاورمیانه خبری خراسان خشکی خطور خود خیلی دارد دارد دارد، داریم داشت، دانستنی در درحال دقیق دقیقه دقیقی دلیل دو دور دومین دویدن دیگر ذهن را راس روزگاری روی زده زمان زمین زمین زمین، زمین،کل زنده زندگی زیباترین زیست زیستگاه ساعت سان سخت‌تر سرتاسر سرعت سرعتی سریع سریعترین سریع‌ترین سطح سلطان سمنان، سه سوالی سکونت سیاه شاخ شاید شده‌است شده‌است، شرقی شمال شنا شکار شکارچیان شیر شیر، شیر،سریع‌ترین صفر صورت طبقه طبیعتاٌ طور طولانی طی عزمی غزال فرار قادر ما مازندران متر محبوب محدود مسافت مسافتی مسافت‌هایی مسیرهای مشابه معادل منبع منظور موجود موجودات می می‌تواند می‌جهد می‌شود می‌شود، می‌شوند می‌کنند ندارد ندارد، نسبتا نمیابد نیز نیست نیم ها هر همچنین هندوستان هنگام و وجود پرندگان پرواز پس پستانداری چند چندانی چنگالی چنگالی، چیست؟ کدام کردن کرده کشورمان کل کل کل، کلی کمتر کم‌تر کند کند که کوتاه کوتاهی کیلومتر گاوان» گذشته‌های گربه گربه‌سان گوزن گونه گونه‌ای گیاهان،حیوانات یا یالدار یالدار یالدار،سریعترین یعنی یوزپلنگ یوزپلنگ، یوزپلنگ‌ها یک یکی –

   

  

  مجله اینترنتی

  قوانین فنگ شویی اتاق‌ خواب

  کانال تلگرام

  رضا قوچان نژاد و همسرش

  سلفی بازیگران

  

  فال انبیای الهی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :