مصرف قهوه خطر ابتلا به سرطان رحم را کاهش می‌دهد

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • مصرف قهوه خطر ابتلا به سرطان رحم را کاهش می‌دهد
 •  

  


  مصرف قهوه خطر ابتلا به سرطان رحم را کاهش می‌دهد

  مجموعه: گزارشهای علمی

  مصرف قهوه خطر ابتلا به سرطان رحم را کاهش می‌دهد مصرف قهوه خطر ابتلا به سرطان رحم را کاهش می‌دهد
  پژوهش محققان امپریال کالج لندن نشان می‌دهد قهوه علاوه بر نشاط زنان می‌تواند خطر ابتلا به سرطان مخاط رحم را نیز کاهش دهد.
  محققان با استفاده از اطلاعات 456 هزار زن و بررسی عادات غذایی دو هزار و 800 نفر از آنها که مبتلا به سرطان مخاط رحم بودند، دریافتند زنانی که روزانه حدود چهار فنجان قهوه در روز مصرف می‌کنند در مقایسه با افرادی که کمتر از یک فنجان قهوه می‌نوشند، 18 درصد در معرض خطر کمتری برای ابتلا به این سرطان قرار دارند.

  البته محققان می‌گویند به دست آمدن این نتایج دور از انتظار هم نبوده چرا که با یافته‌های پژوهش‌های قبلی در تطابق است اما مقایسه این پژوهش‌ها با یکدیگر می‌تواند اطلاعات بیشتری را در اختیار محققان قرار دهد. در این تحقیق، تاثیر 84 ماده غذایی در ابتلا به سرطان مخاط رحم مورد بررسی قرار گرفت که از آن میان، قهوه نسبت به سایر مواد غذایی برتری داشت اما رابطه یاد شده را نمی‌توان علت و معلولی دانست بلکه تنها وجود یک رابطه را نشان می‌دهد.

  علاوه بر این، هنوز علت نقش قهوه کاملا مشخص نشده بلکه احتمال می‌رود که قهوه میزان استروژن بدن را کاهش داده و تعادل هورمون‌ها را تغییر می‌دهد. در واقع اگر تعادل بین استروژن و پروژسترون بیشتر به سوی استروژن پیش برود، خطر سرطان مخاط رحم افزایش می‌یابد.

  اضافه وزن، قاعدگی پیش از 12 سالگی و یائسگی با تاخیر نیز می‌تواند از عوامل خطر بروز این سرطان باشد.محققان خاطرنشان کرده‌اند که نباید از آنتی اکسیدان‌های قهوه نیز غافل شد زیرا باعث جلوگیری یا کند شدن آسیب سلولی می‌شوند. به علاوه به نظر نمی‌رسد که تاثیر قهوه بر بیماری ذکر شده را بتوان به کافئین موجود در آن نسبت داد چرا که پژوهش‌ها تاثیر سایر خوردنی‌های کافئین‌دار نظیر کاکائو را بر این سرطان مرتبط ندانسته‌اند.
  این پژوهش در مجله “Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention” منتشر شده است.
  منبع : isna.ir

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • قهوه خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد


  • 6 غذا برای کاهش کلسترول خون/ ظرف سه ماه کلسترول خود را تنظیم کنید


  • آزمایش پوکی استخوان در زنان یائسه ضروریست


  • آیا 2012 پایان کار دنیا خواهد بود؟


  • ابداع تی شرتی که کثیف نمی شود


  • با همسرتان قهوه نخورید!

  http://www.beytoote.com/scientific/gozaresh-elmi/coffee3-consumption2-reduces.html

  کلمات کلیدی : آزمایش آیا ابداع با قهوه مصرف  , آسیب آمدن آن آنتی آنها ابتلا احتمال اختیار از است استخوان استروژن استفاده اضافه اطلاعات افرادی افزایش البته اما امپریال انتظار اکسیدان‌های اگر این این، با باشدمحققان باعث بتوان بدن بر برای برتری بررسی برود، بروز بلکه به بود؟ بودند، بیشتر بیشتری بیماری بین تاثیر تاخیر تحقیق، تطابق تعادل تغییر تنظیم تنها تی جلوگیری حدود خاطرنشان خطر خواهد خود خوردنی‌های خون داد داده دارند داشت دانست دانستنی در درصد دریافتند دست دقیقه دنیا دهد دهد دو دور ذکر را رابطه رحم رحم,قهوه,خواص روز روزانه زن زنان زنانی زیرا سالگی سایر سرطان سلولی سه سوی شد شدن شده شرتی شود ضروریست ظرف عادات علاوه علت علمی عوامل غافل غذا غذایی فنجان قاعدگی قبلی قرار قهوه لندن ماده ماه مبتلا مجله محققان مخاط مرتبط مشخص مصرف معرض معلولی مقایسه منبع منتشر مواد موجود مورد می میان، میزان می‌تواند می‌دهد می‌دهد مجموعه می‌دهد می‌رود می‌شوند می‌نوشند، می‌کنند می‌گویند می‌یابد نباید نبوده نتایج نخورید ندانسته‌اند نسبت نشاط نشان نشده نظر نظیر نفر نقش نمی نمی‌توان نمی‌رسد نیز ها هزار هم همسرتان هنوز هورمون‌ها و واقع وجود وزن، پایان پروژسترون پستان پوکی پژوهش پژوهش‌ها پژوهش‌های پیش پیشگیری چرا چند چهار کار کافئین کافئین‌دار کالج کاملا کاهش کاکائو کثیف کرده‌اند کلسترول کمتر کمتری کند کنید که گرفت گزارشهای یا یائسه یائسگی یاد یافته‌های یک یکدیگر

   

  

  استخدام

  چرا زنها بیشتر از مردها حرف می‌ زنند

  سلفی بازیگران

  دانلود تمامی فرمولهای فیزیک

  دانلود سریال The Walking Dead دوبله فارسی

  

  فال حافظ با معنی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :