معرفی رشته کاردانی فنی کشتی

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • معرفی رشته کاردانی فنی کشتی
 •  

  


  معرفی رشته کاردانی فنی کشتی

  مجموعه: معرفی رشته های تحصیلی

  معرفی رشته کاردانی فنی کشتی

  معرفی رشته کاردانی فنی کشتی
  صنایع دریایی کشور برای استفاده از شناورهای ساحلی، بالا بردن بازدهی و کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات شناورها نیاز به جذب و تربیت افراد متخصص در این صنعت را دارد.یکی از تخصص‎های مورد نیاز در این صنعت، کاردان فنی کشتی است.

  افرادی که تخصص لازم را برای راهبری، تعمیر و نگهداری موتور‎ها و دستگاه‎های فنی روی شناور‎های مختلف اعم از ( تجاری و نظامی) مانند ناوچه‎ها، یدک‎کش‎های تدارکاتی، آتشخوار، تعمیراتی، مسافری کوچک و واحدهای هیدروگرافی و اقیانوس‎شناسی دارند.

   

  فارغ‎التحصیلان این رشته می‎توانند در سازمان‎ها و ارگان‎های مختلف نظامی و کشوری مسؤولیت تعمیر و نگهداری موتور‎ها و دستگاه و تجهیزات روی آنها را بر عهده بگیرند و پس از حداقل 5 سال تجربه عملی روی شناور‎ها در دریا، به عنوان تکنسین ارشد موتورخانه یا کمک ناظر مهندس کشتی در کشتی‎های اقیانوس‎پیما فعالیت کنند.

  درس‌های این رشته در طول تحصیل:
  دروس پایه:
  ریاضیات عمومی، فیزیک مکانیک، فیزیک حرارت، فیزیک الکتریسته و مغناطیسی، نقشه‎کشی صنعتی

  دروس اصلی:
  استاتیک و مقاومت مصالح، حفاظت و ایمنی و بهداشت کار، ترمودینامیک صنعتی، انتقال حرارت، مکانیک سیالات، شیمی و خواص مواد، ماشین‎های الکتریکی و اجزاء ماشین، کنترل اتوماتیک و اندازه‏‎گیری

  دروس تخصصی:
  ساختمان کشتی، موتورهای درونسوز یا احتراق داخلی، مولـّدهای بخار، توربین‎های بخار، آرشیتکت کشتی ( هیدرو استاتیک و هیدرودینامیک)، تأسیسات و تجهیزات، زبان تخصصی، الکترونیک و مخابرات ، کار آموزی، کارگاه برق ( بسیاری از درس‎های این رشته همراه با آزمایشگاه و کارگاه است)

  منبع:motaleat.sanjesh.org

  

  چند دقیقه با دانستنی ها

  http://www.beytoote.com/scientific/introduction/introduction1-technical-wrestling.html

  

  ياس دانلود

  سنگ بینی

  اشعار تصویری

  عکس جدید ترانه علیدوستی

  سلفی بازیگران

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :