نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید
 •  

  


  نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید

  مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

  نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید

  استفاده از ژل‌های نگه‌دارنده آب برای آبیاری گیاهان آپارتمانی مفید است

   

  نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید
  1- استفاده از سطل پر از آب، یکی از روش‌های آبیاری گیاهان آپارتمانی است. سطل یا لگنی را پر از آب در آشپزخانه یا حمام روی شیء پایه‌دار با ارتفاع حدود 50 سانتی متر قرار دهید. گلدان‌ها را دورتادور آن بچینید. پارچه‌ای نخی به اندازه یک متر یا بیشتر و به عرض حدود پنج سانتی‌متر آماده کنید و یک سر آن را از کنار گلدان به داخل خاک فرو کنید. سر دیگر را در سطل پر از آب قرار دهید. به این ترتیب دستمال پارچه‌ای همواره آب را به خود جذب می‌کند و آب کم‌کم به داخل خاک گلدان منتقل می‌شود.

   

  2- استفاده از ژل‌های نگه‌دارنده آب نیز می تواند در آبیاری گیاهان آپارتمانی مفید باشد. مقداری ژل داخل ظرف بریزید و آب را مرحله به مرحله اضافه کنید تا ژل به طور کامل از آب اشباع شود و دیگر آب را جذب نکند. مقداری از خاک گلدان را بردارید و ژل را دورتادور گیاه به طور یکسان بریزید و دوباره خاک را به گلدان برگردانید.

   

  نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید

  استفاده از سطل پر از آب، یکی از روش‌های آبیاری گیاهان آپارتمانی است

   

   3- یکی دیگر از روشهای آب دادن گلهای آپارتمانی قرار دادن گیاهان در حمام می باشد. پنجره‌های حمام را ببندید، وان یا ظرف بزرگی را از آب پر کنید تا رطوبت به حداکثر برسد و بعد تمام گیاهان را آبیاری کنید. رطوبت زیاد تعرق را کاهش می‏دهد. بیشتر گیاهان را می‎توان تا 2هفته در این شرایط نگاه داشت. تنها عیب این روش آبیاری گلهای آپارتمانی ایجاد شاخه ضعیف روی گیاهان قوی به دلیل نور کم است که البته وقتی گیاهان را به محل اصلی بازمی‌گردانید، می‌توانید شاخه‌های نامطلوب را هرس کنید.

   

  4- از روشهای دیگر آبیاری گلهای آپارتمانی پیچیدن گیاهان در کیسه‌های پلاستیکی است که این روش نیز می‌تواند سیستم بسته‌ای ایجاد ‌کند که هیچ آبی از دست نرود. می‌توان برای تعداد زیادی از گیاهان آپارتمانی از پوشش پلاستیکی استفاده کرد. البته گیاهان زیر پوشش را نباید در معرض نور خورشید قرار داد.

   منبع :sara.jamejamonline.ir

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • چگونه در آپارتمان خودمان سبزی بکاریم؟


  • گل سمی تاج الملوک


  • روش نگهداری کاج مطبق


  • سریعترین گیاه گوشتخوار جهان


  • شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی


  • قدیمی‌ترین موجود زنده جهان

  http://www.beytoote.com/scientific/nature/better3-plants2-apartment.html

  کلمات کلیدی : روش سریعترین شرایط قدیمی‌ترین چگونه گل نکاتی  آب آب، آبی آبیاری آشپزخانه آماده آن آپارتمان آپارتمانی آپارتمانی آپارتمانی،آبیاری آپارتمانی،روشهای آکواریوم ارتفاع از است است استفاده اشباع اصلی اضافه البته الملوک اندازه ایجاد این با بازمی‌گردانید، باشد ببندید، بدانید بدانید مجموعه برای بردارید برسد برگردانید بریزید بزرگی بسته‌ای بعد به بهتر بچینید بکاریم؟ بیشتر تا تاج ترتیب تعداد تعرق تمام تنها تواند جذب جهان جهان حداکثر حدود حمام خاک خود خودمان خورشید داخل داد دادن داشت دانستنی در درباره دست دستمال دقیقه دلیل دهید دوباره دورتادور دیگر را رطوبت روش روشهای روش‌های روی زنده زیاد زیادی زیر سانتی سانتی‌متر سبزی سر سطل سمی سیستم شاخه شاخه‌های شرایط شود شیء ضعیف طور ظرف عرض عیب فرو قرار قوی لگنی متر محل مرحله مطبق معرض مفید مقداری منبع منتقل موجود می می‌توان می‌تواند می‌توانید می‌شود می‌کند می‎توان می‏دهد نامطلوب نباید نخی نرود نور نکاتی نکند نگاه نگهداری نگه‌دارنده نیز ها هرس هفته همواره هیچ و وان وقتی پارچه‌ای پایه‌دار پر پلاستیکی پنج پنجره‌های پوشش پیچیدن چند ژل ژل‌های کاج کامل کاهش کرد کم کم‌کم کنار کنید کنید که کیسه‌های گلدان گلدان‌ها گلها،آبیاری گلهای گوشتخوار گیاه گیاهان گیاهان،حیوانات یا یک یکسان یکی ‌کند

   

  

  دانلود سریال The Walking Dead دوبله فارسی

  طرز تهیه حلیم بادمجان

  سلفی بازیگران

  پورتال تحليلی خبری

  دنیای فناوری

  

  فال حافظ اصلی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :