نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید
 •  

  


  نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید

  مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

  نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید

  استفاده از ژل‌های نگه‌دارنده آب برای آبیاری گیاهان آپارتمانی مفید است

   

  نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید
  1- استفاده از سطل پر از آب، یکی از روش‌های آبیاری گیاهان آپارتمانی است. سطل یا لگنی را پر از آب در آشپزخانه یا حمام روی شیء پایه‌دار با ارتفاع حدود 50 سانتی متر قرار دهید. گلدان‌ها را دورتادور آن بچینید. پارچه‌ای نخی به اندازه یک متر یا بیشتر و به عرض حدود پنج سانتی‌متر آماده کنید و یک سر آن را از کنار گلدان به داخل خاک فرو کنید. سر دیگر را در سطل پر از آب قرار دهید. به این ترتیب دستمال پارچه‌ای همواره آب را به خود جذب می‌کند و آب کم‌کم به داخل خاک گلدان منتقل می‌شود.

   

  2- استفاده از ژل‌های نگه‌دارنده آب نیز می تواند در آبیاری گیاهان آپارتمانی مفید باشد. مقداری ژل داخل ظرف بریزید و آب را مرحله به مرحله اضافه کنید تا ژل به طور کامل از آب اشباع شود و دیگر آب را جذب نکند. مقداری از خاک گلدان را بردارید و ژل را دورتادور گیاه به طور یکسان بریزید و دوباره خاک را به گلدان برگردانید.

   

  نکاتی که بهتر است درباره آبیاری گیاهان آپارتمانی بدانید

  استفاده از سطل پر از آب، یکی از روش‌های آبیاری گیاهان آپارتمانی است

   

   3- یکی دیگر از روشهای آب دادن گلهای آپارتمانی قرار دادن گیاهان در حمام می باشد. پنجره‌های حمام را ببندید، وان یا ظرف بزرگی را از آب پر کنید تا رطوبت به حداکثر برسد و بعد تمام گیاهان را آبیاری کنید. رطوبت زیاد تعرق را کاهش می‏دهد. بیشتر گیاهان را می‎توان تا 2هفته در این شرایط نگاه داشت. تنها عیب این روش آبیاری گلهای آپارتمانی ایجاد شاخه ضعیف روی گیاهان قوی به دلیل نور کم است که البته وقتی گیاهان را به محل اصلی بازمی‌گردانید، می‌توانید شاخه‌های نامطلوب را هرس کنید.

   

  4- از روشهای دیگر آبیاری گلهای آپارتمانی پیچیدن گیاهان در کیسه‌های پلاستیکی است که این روش نیز می‌تواند سیستم بسته‌ای ایجاد ‌کند که هیچ آبی از دست نرود. می‌توان برای تعداد زیادی از گیاهان آپارتمانی از پوشش پلاستیکی استفاده کرد. البته گیاهان زیر پوشش را نباید در معرض نور خورشید قرار داد.

   منبع :sara.jamejamonline.ir

  

  چند دقیقه با دانستنی ها

  http://www.beytoote.com/scientific/nature/better3-plants2-apartment.html

  

  عکس جدید ترانه علیدوستی

  لطیفه

  زیرنویس فارسی

  آموزش آشپزی

  صیغه موقت به همراه مکان

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :