چرا با بالا رفتن سن، عاقل‌تر می‌شویم؟

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • چرا با بالا رفتن سن، عاقل‌تر می‌شویم؟
 •  

  


  چرا با بالا رفتن سن، عاقل‌تر می‌شویم؟

  مجموعه: چرا ، زیرا و چگونه

   

   

  چرا با بالا رفتن سن، عاقل‌تر می‌شویم؟

   

   

  به گفته محققان، مغز ما در سنین سالمندی و پیری کمتر تحت تاثیر احساسات و هیجانات قرار می‌گیرد و کمتر تحریک می‌شود و این زمانی رخ می‌دهد که ما صاحب عقل و خرد می‌شویم.

  محققان مجموعه‌ای از تحقیقات را روی سه هزار نفر در گروه‌های سنی بین 60 و 100 ساله انجام دادند تا دریابند که با بالا رفتن سن چه اتفاقی برای مغز رخ می‌دهد.

  محققان دریافتند که سالمندان هم می‌توانند توانایی‌های جدیدی را کسب کنند حتی در زمانی که مغزشان کمتر به هورمون‌های «حس خوب» وابسته است که در نتیجه آن، با احساسات و هیجانات کمتر تحریک می‌شود. این تاثیر به گفته محققان «خرد» است.

   

   

  این واقعیت که سالمندان در واکنش‌های خود کندتر از جوانان عمل می‌کنند، عمدتا به عنوان یک کاستی در نظر گرفته می‌شود، اما همیشه هم موضوع زیان آوری نیست.

   

  این کندی در واکنش که در واقع نتیجه کاهش هورمون‌های هیجان آور مثل دوپامین در مغز است، چیزی است که ما آن را به «خرد و حکمت» تعبیر می‌کنیم.

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • آمپول ضد بارداری استخوان‌ها را سست می‌کند


  • استفاده از ماهواره به جای جعبه سیاه


  • اولین خودروی برقی 2 سرنشین


  • این پورت‌های بلاتکلیف


  • اپل نرم افزارGoogle Voiceرا رد کرد.


  • دستیابی ایرانی ها به فناوری سوخت سبز

  http://www.beytoote.com/scientific/chera/increase-age.html

  کلمات کلیدی : آمپول استفاده اولین اپل این دستیابی چرا        این به   «حس «خرد «خرد» ، آن آن، آور آوری اتفاقی احساسات از است است است، استخوان‌ها افزار اما انجام ایرانی این با بارداری بالا برای برقی بلاتکلیف به بین تا تاثیر تحت تحریک تحقیقات تعبیر توانایی‌های جای جدیدی جعبه جوانان حتی حکمت» خرد خوب» خود خودروی دادند دانستنی در دریابند دریافتند دقیقه دوپامین را رخ رد رفتن روی زمانی زیان زیرا سالمندان سالمندی ساله سبز سرنشین سست سن سن، سنی سنین سه سوخت سیاه صاحب ضد عاقل‌تر عقل عمدتا عمل عنوان فناوری قرار ما ماهواره مثل مجموعه‌ای محققان محققان، مغز مغزشان موضوع می‌توانند می‌دهد می‌دهد می‌شود می‌شود، می‌شویم می‌شویم؟ می‌شویم؟ مجموعه می‌کند می‌کنند، می‌کنیم می‌گیرد نتیجه نرم نظر نفر نیست ها هزار هم همیشه هورمون‌های هیجان هیجانات و وابسته واقع واقعیت واکنش واکنش‌های پورت‌های پیری چرا چند چه چگونه چیزی کاستی کاهش کرد کسب کمتر کندتر کندی کنند که گرفته گروه‌های گفته یک

   

  

  دانلود بازی Dead Age

  نرم افزار مدیریت پسورد

  اشعار تصویری

  دانلود برنامه Telegram

  کاهش درد قاعدگی

  

  فال روز

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :