چرا برگ درختان به طور همزمان تغییر رنگ می دهند و می ریزند؟

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • چرا برگ درختان به طور همزمان تغییر رنگ می دهند و می ریزند؟
 •  

  


  چرا برگ درختان به طور همزمان تغییر رنگ می دهند و می ریزند؟

  مجموعه: چرا ، زیرا و چگونه

  چرا برگ درختان به طور همزمان تغییر رنگ می دهند و می ریزند؟

  با خزان طبیعت‌، برگ درخت‌ها تغییر رنگ می دهد

   

  چرا برگ درختان به طور هم زمان شروع به ریختن می‌کند؟

  — علت تغییر رنگ برگ درختان در پاییز

  با خزان طبیعت‌، برگ درخت‌ها هم یکی یکی زرد و قرمز و نارنجی می‌شوند. انگار با یک فرمان همزمان رنگ عوض می‌کنند و بعد برگ‌ها شروع می‌کنند به ریختن. فکر می‌کنید این هم نوایی عظیم چطور در طبیعت اتفاق می‌افتد؟

   

  شاید این قضیه در ظاهر خیلی برای ما عادی شده، چون هر سال فصل پاییز که می شود، همه از درختان انتظار برگریزان دارند و هر بهار همه انتظار شکوفه، اما درختان پای هیچ برگه‌ای را امضا نکرده‌اند، که وظیفه‌ای این چنینی را بدون کم و کاست انجام دهند. اصلاً چرا باید برگ‌ها، این کارخانه‌های غذاسازی درختان‌، همه با هم و در یک مدت معلوم از آن جدا شوند؟

  این پدیده یکی از پدیده‌های علمی شگرف روی کره زمین است، که سال‌ها و سال‌ها طول کشید تا دانشمندان پرده از راز آن برداشتند. همه ما می‌دانیم که نور خورشید به‌عنوان منبع اصلی انرژی‌زایی زمین همیشه در حال تابش و پرتو افکنی است و طیف نورسفید که در طول موج‌های معینی قرار دارد، عمومی‌ترین امواجی است که در زندگی روزمره ما نقش اساسی بازی می‌کنند. هر کدام از اجزای طیف نورسفید از بنفش تا قرمز در فعل و انفعالات حیاتی نقش خاصی را به‌عهده دارند، مثلاً اشعه‌های قرمز آن که شامل قرمز، نارنجی ، زرد و سبز است گیاهان را وادار به رشد و نمو و تولید مثل می‌کند به‌خصوص مادون قرمز که نقش اصلی دارد و در عوض اشعه‌های آبی مرکب از بنفش نیلی و آبی از رشد و نمو سلول‌ها جلوگیری می‌کند، تا حدی که اشعه ماورای بنفش اثرات مخرب و زیانباری روی گیاهان دارد.

   

  جالب این که اشعه های قرمز در فصل بهار به نهایت میزان خود می‌رسند و اشعه‌های آبی در فصل پاییز. و این طور است که اشعه‌های قرمز در بهار گیاهان را به فتوسنتز و رشد و نمو بیشتر وادار می‌کنند و این برگ‌های لطیف سبز رنگ از دل شاخه‌های قهوه‌ای و سیاه بیرون می زنند و در زمستان به‌دلیل اشعه‌های آبی و تأثیرات مخرب آن کلروپلاست ها یکی یکی رنگ می‌بازند و به کرومو، پلاست تبدیل می‌شوند که با رنگیزه‌های گزانتوفیل (زرد) ولیکوپن (قرمز) این منظره‌های زیبا را برای ما رنگ آمیزی می‌کنند.

   

  چرا برگ درختان به طور همزمان تغییر رنگ می دهند و می ریزند؟

  نور به طور مستقیم در جدا شدن برگ از درخت نقش ندارد

   

  — علت ریختن همزمان برگ درختان

  جدا شدن برگ‌ها یک طرح طولانی مدت زیستی است. درست است که نور به درخت‌ها فرمان رنگ عوض کردن می دهد، اما ریختن برگ‌ها اصلاً تقصیر نور نیست، یعنی حداقل نور به طور مستقیم در جدا شدن آنها نقش ندارد. به محض این که کار ساخت و ساز و تولید مواد غذایی در پی از بین رفتن کلروفیل‌ها در برگ‌ها قطع می‌شود، لابلای سلول‌های گیاهی هم چیزهایی شروع به فعالیت می‌کنند. در گیاهان هم مثل بدن ما موادشیمیایی به نام هورمون، سنتز می‌شوند که فرمان‌های خاصی را به اندام‌های مختلف می‌رسانند.

   

  هورمون‌های برگ‌ریزی درخت پیامی را به دیواره‌های بین سلولی گیاهان صادر می‌کنند. بین سلول‌های گیاهی (برخلاف سلول‌های جانوری که هیچ دیواره‌ای وجود ندارد) دیواره سلولی از جنس پکتوسلولزی است که وقتی فرمان افتادن برگ صادر می‌شود، این دیواره متلاشی و از هم جدا می‌شود. (وقتی دانه‌های به را داخل آب قرار می‌دهیم، این دیواره با ایجاد حالت ژله‌ای در آب حل می‌شوند و چنین اتفاقی اینجا هم می‌افتد). پس پیوستگی بین سلول‌ها از بین می رود، این طور می شود که ارتباط دمبرگ کم کم با شاخه قطع می‌شود، طوری که تنها به وسیله آوندها با هم ارتباط دارند، یعنی تنها شاهرگ حیاتی و آخرین نقطه اتصال.

   

  در مجراهای آوندی هم دیواره هایی به اسم تیل راه این شریان‌های حیاتی را می‌بندد و عبور و مرور موادغذایی تعطیل می‌شود و اینجاست که ارتباط فیزیولوژی برگ به طور کامل از ساقه قطع می‌شود و برگ در چنین حالتی براثر نیروی ثقل یا وزش کوچکترین نسیمی از ساقه جدا می‌شود.

   

  چرا برگ درختان به طور همزمان تغییر رنگ می دهند و می ریزند؟

  اشعه های قرمز نور خورشید در فصل بهار به نهایت میزان خود می‌رسند و اشعه‌های آبی در فصل پاییز

   

  با سقوط برگ جدار سلولهای آن بخش از لایه جداکننده که روی ساقه باقی مانده، از سوبرین (چوب پنبه) انباشته می‌شود، که همین ماده محل زخم ناشی از این سقوط را به‌طور کامل در ساقه می پوشاند. حتما می دانید که همه درختان هم خزان نمی‌کنند. در واقع تنها درختانی خزان می‌کنند که در طول دوره یکساله زندگی خود چند ماهی را در استراحت کامل به‌سر می‌برند. جالب این که این گیاهان به سرما احتیاج دارند؛ یعنی باید تا یک درجه خاص و طی زمان خاص سرما ببینند، تا این نیاز آنها برطرف شود و دوباره آماده رشد و نمو در آینده شوند.

   

  درختانی که در جنگل‌های استوا هستند، هیچ وقت خزان نمی‌کنند آنها نیاز سرمایی هم ندارند. به چنین درختانی همیشه سبز می گویند. البته این به آن مفهوم نیست که برگ آنها هیچ وقت نمی‌ریزد، بلکه در آنها ریزش برگ به‌صورت تدریجی انجام می‌شود حتی بعضی درختان در ۲ نوع خزاندار و غیرخزاندار، دیده می‌شوند، مثل بعضی مرکبات، یعنی شرایط آب و هوایی هم می‌تواند روی این عادت رشدی آنها مؤثر باشد. با وجود این که درختان در فصل سرما به خواب فرو می‌روند، فعل و انفعالات زیستی زیر این پوسته‌های سخت هرگز متوقف نمی‌شود، تا زمانی که در بهار اولین اشعه‌های قرمز خورشید دوباره آنها را وادار به شکوفه دادن و جوانه زدن کند.
  منبع : roshd.ir

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • این تصویر را خانم ها ببینند!


  • با درمان دراکولایی جوان بمانید!


  • تعیین دقیق زمان مرگ با مژک‌های بینی!


  • ریزش مو با کمبود مواد نشاسته ای در رژیم غذایی


  • سیگار کشیدن در بارداری موجب مرگ ناگهانی نوزاد می شود


  • شایع‌ترین علائم بی‌اشتهایی عصبی

  http://www.beytoote.com/scientific/chera/same3-leaves2-start.html

  کلمات کلیدی : این با تعیین ریزش سیگار شایع‌ترین چرا  (برخلاف (زرد) (قرمز) (وقتی (چوب ، آب آبی آخرین آماده آمیزی آن آنها آوندها آوندی آینده اتصال اتفاق اتفاقی اثرات اجزای احتیاج ارتباط از اساسی است است، استراحت استوا اسم اشعه اشعه‌های اصلاً اصلی افتادن افکنی البته اما امضا امواجی انباشته انتظار انجام اندام‌های انرژی‌زایی انفعالات انگار اولین ای ایجاد این اینجا اینجاست با بارداری بازی باشد باقی باید ببینند ببینند، بخش بدن بدون براثر برای برداشتند برطرف برگ برگریزان برگه‌ای برگ‌ریزی برگ‌ها برگ‌ها، برگ‌های بعد بعضی بلکه بمانید بنفش به بهار به‌خصوص به‌دلیل به‌سر به‌صورت به‌طور به‌عنوان به‌عهده بیرون بیشتر بین بینی بی‌اشتهایی تأثیرات تا تابش تبدیل تدریجی تصویر تعطیل تغییر تقصیر تنها تولید تیل ثقل جالب جانوری جدا جدار جداکننده جلوگیری جنس جنگل‌های جوان جوانه حال حالت حالتی حتما حتی حداقل حدی حل حیاتی خاص خاصی خانم خزان خزاندار خواب خود خورشید خیلی داخل دادن دارد دارد دارد، دارند دارند، دارند؛ دانستنی دانشمندان دانه‌های دانید در دراکولایی درجه درخت درختان درختان درختان،دلیل درختان،علت درختانی درختان‌، درخت‌ها درست درمان دقیق دقیقه دل دمبرگ دهد دهد، دهند دوباره دوره دیده دیواره دیواره‌ای دیواره‌های را راز راه رشد رشدی رفتن رنگ رنگیزه‌های رود، روزمره روی رژیم ریختن ریزش ریزند؟ مجموعه زخم زدن زرد زمان زمانی زمستان زمین زندگی زنند زیانباری زیبا زیر زیرا زیستی ساخت ساز ساقه سال سال‌ها سبز سخت سرما سرمایی سقوط سلولهای سلولی سلول‌ها سلول‌های سنتز سوبرین سیاه شاخه شاخه‌های شامل شاهرگ شاید شدن شده، شرایط شروع شریان‌های شود شود شود، شوند شوند؟ شکوفه شکوفه، شگرف صادر طبیعت طبیعت‌، طرح طور طوری طول طولانی طی طیف ظاهر عادت عادی عبور عصبی عظیم علائم علت علمی عمومی‌ترین عوض غذاسازی غذایی غذایی غیرخزاندار، فتوسنتز فرمان فرمان‌های فرو فصل فعالیت فعل فکر فیزیولوژی قرار قرمز قرمز، قضیه قطع قهوه‌ای لابلای لایه لطیف مؤثر ما ماده مادون مانده، ماهی ماورای متلاشی متوقف مثل مثلاً مجراهای محض محل مختلف مخرب مدت مرور مرکب مرکبات، مرگ مستقیم معلوم معینی مفهوم منبع منظره‌های مو مواد موادشیمیایی موادغذایی موجب موج‌های مژک‌های می میزان می‌افتد) می‌افتد؟ می‌بازند می‌برند می‌بندد می‌تواند می‌دانیم می‌دهیم، می‌رسانند می‌رسند می‌روند، می‌شود می‌شود می‌شود، می‌شوند می‌شوند، می‌کند می‌کند، می‌کند؟ می‌کنند می‌کنند می‌کنید نارنجی ناشی نام ناگهانی ندارد ندارد ندارد) ندارند نسیمی نشاسته نقش نقطه نمو نمی‌ریزد، نمی‌شود، نمی‌کنند نهایت نوایی نور نورسفید نوزاد نوع نکرده‌اند، نیاز نیروی نیست نیست، نیلی ها ها،علت های هایی هر هرگز هستند، هم همزمان همه همیشه همین هوایی هورمون، هورمون‌های هیچ و وادار واقع وجود وزش وسیله وظیفه‌ای وقت وقتی ولیکوپن پای پاییز پاییز پدیده پدیده‌های پرتو پرده پس پلاست پنبه) پوسته‌های پوشاند پکتوسلولزی پی پیامی پیوستگی چرا چطور چند چنین چنینی چون چگونه چیزهایی ژله‌ای کار کارخانه‌های کاست کامل کدام کردن کره کرومو، کشید کشیدن کلروفیل‌ها کلروپلاست کم کمبود کند که کوچکترین گزانتوفیل گویند گیاهان گیاهی یا یعنی یک یکساله یکی

   

  

  خوشتیپ ترین مرد

  اس ام اس فلسفی

  دانلود فیلم Tower 2016

  عکس جدید ترانه علیدوستی

  پوست پرتقال

  

  فال حافظ با معنی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :