چه کسانی اثر انگشت ندارند؟

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • چه کسانی اثر انگشت ندارند؟
 •  

  


  چه کسانی اثر انگشت ندارند؟

  مجموعه: چرا ، زیرا و چگونه

   

  چه کسانی اثر انگشت ندارند؟

   

  اثر انگشت برای شناسایی افراد به کار میرود، اما برخی به دلیل یک جهش ژنی، اثر انگشت ندارند. ژن فقدان اثر انگشت از والدین به فرزند به ارث میرسد و این خانوادهها حتی در سفر کردن با مشکل مواجه هستند.

   

  اثر انگشت، در افراد مختلف، منحصر به فرد است و از زمان تولد تا زمان مرگ و در هر زمانی بین این دو، میتواند ابزاری معتبر برای شناسایی افراد باشد. اما در برخی از افراد، خطوط منحصر به فرد روی پوست سر انگشتان به وجود نمیآید. این افراد اثر انگشت ندارند. از ۲۴ هفتگی جنین در رحم مادر کمکم صاجب اثر انگشت میشود. این الگوها که درماتوگلیف نامیده میشوند، در تمام طول عمر یک فرد ثابت باقی میمانند. اما محققین دریافتهاند که یک جهش ژنی باعث شده که برخی افراد در طول رشدشان در رحم مادر این مرحله را نگذرانند و در نتیجه پدیده نادری که ادرماتوگلیفیا یا فقدان اثرانگشت نامیده میشود، پدید آید.

   

  محققین با بررسی ۱۶ نفر به این نتیجه رسیده اند که در این افراد، در نسخه ژنی که smarcad1 نامیده میشود، جهشی اتفاق میافتد. همچنین آنها دریافته اند که این ژن، اتوزوم است، یعنی تنها کافی است یکی از والدین آن را در ژنوم خود داشته باشد، تا بتواند این ویژگی را به فرزند خود منتقل کند.

   

  حتما میتوانید تصور کنید که این مسئله، به خصوص در کشورهایی که به طور منظم برای مسائل قانونی یا حتی سفر ازاثر انگشت برای شناسایی افراد استفاده میکنند، چه مشکلاتی را به همراه دارد.

   

  شاید برایتان جالب باشد بدانید این مشکل در واقع شرایطی را ایجاد میکند که حتی اسم هم دارد: اختلال تاخیر در مهاجرت، چون افرادی که اثر انگشت ندارند، در سفر کردن محدودیتهایی پیدا میکنند.

   

  در حقیقت محققین این مطالعه زمانی تصمیم گرفتند روی این موضوع تحقیق کنند که با زنی سوییسی مواجه شدند که همین مشکل را دارد. وی به دلیل نداشتن اثر انگشت، در ورود به کشور آمریکا با مشکل مواجه شده بود. محققین هم تصمیم گرفتند او و خانوادهاش را بررسی کنند. همچنین دانشمندان متوجه شدهاند افرادی که اثر انگشت ندارند، غده های عرق کمتری در دستان خود دارند که میتواند یکی دیگر از آثار این جهش ژنی خاص باشد. از سوی دیگر، از آنجا که این اختلال به مراحل رشد سلولی برمیگردد، میتواند به دانشمندان برای مطالعه بر روی سایر اختلالات کمک کند. 

   

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • آیا 2012 پایان کار دنیا خواهد بود؟


  • استفاده از ماهواره به جای جعبه سیاه


  • اولین خودروی برقی 2 سرنشین


  • این پورت‌های بلاتکلیف


  • صدور گواهی الکترونیکی عام


  • صدور گواهی الکترونیکی عام

  http://www.beytoote.com/scientific/chera/what-fingerprints.html

  کلمات کلیدی : آیا استفاده اولین این صدور چه       ، آثار آمریکا آن آنجا آنها آید ابزاری اتفاق اتوزوم اثر اثرانگشت اختلال اختلالات ادرماتوگلیفیا ارث از ازاثر است است، استفاده اسم افراد افراد، افرادی الکترونیکی الگوها اما اند انگشت انگشت، انگشتان او ایجاد این با باشد باشد، باعث باقی بتواند بدانید بر برای برایتان برخی بررسی برقی برمیگردد، بلاتکلیف به بود بود؟ بین تا تاخیر تحقیق تصمیم تصور تمام تنها تولد ثابت جالب جای جعبه جنین جهش جهشی حتما حتی حقیقت خاص خانوادهاش خانوادهها خصوص خطوط خواهد خود خودروی دارد دارد دارند داشته دانستنی دانشمندان در درماتوگلیف دریافته دریافتهاند دستان دقیقه دلیل دنیا دو، دیگر دیگر، را رحم رسیده رشد رشدشان روی زمان زمانی زنی زیرا سایر سر سرنشین سفر سلولی سوی سوییسی سیاه شاید شدند شده شدهاند شرایطی شناسایی صاجب طور طول عام عام عرق عمر غده فرد فرزند فقدان قانونی مادر ماهواره متوجه محدودیتهایی محققین مختلف، مراحل مرحله مرگ مسئله، مسائل مشکل مشکلاتی مطالعه معتبر منتقل منحصر منظم مهاجرت، مواجه موضوع میافتد میتواند میتوانید میرسد میرود، میشود میشود، میشوند، میمانند میکند میکنند میکنند، نادری نامیده نتیجه ندارند ندارند، ندارند؟ ندارند؟ مجموعه نداشتن نسخه نفر نمیآید نگذرانند ها های هر هستند هفتگی هم همراه همچنین همین و واقع والدین وجود ورود وی ویژگی پایان پدید پدیده پورت‌های پوست پیدا چرا چند چه چون چگونه ژن ژن، ژنوم ژنی ژنی، کار کافی کردن کسانی کشور کشورهایی کمتری کمک کمکم کند کنند کنید که گرفتند گواهی یا یعنی یک یکی

   

  

  مجله اینترنتی

  اس ام اس فلسفی

  عکس نوزادان

  مشکلات دوران عقد

  نرم افزار پارتیشن بندی

  

  فال انبیای الهی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :