کاشتن و نگهداری گل آزاله

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • کاشتن و نگهداری گل آزاله
 •  

  


  کاشتن و نگهداری گل آزاله

  مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

   

  کاشتن و نگهداری گل آزاله

   

  این گیاه فوق العاده زیبا و زینتی که تصویر آن را در بالا مشاهده میکنید نام دارد.آزالیا گیاهی زینتی و بسیار عمومی است که هم برای تزئین باغ و هم گلخانه به کار می رود. گونه های در دسترس از نظر گیاهشناسی بسیار ناهمگن هستند و از تلاقی انواع مختلف به دست آمده اند و آنها را مطابق با بعضی از خصوصیات ظاهری در گروه هایی رسته بندی کرده اند.

   

  این گیاه به صورت درختچه یا درخت های نسبتاً کوچک است. برگ های متناوب دارد که اغلب در قسمت انتهایی شاخه مجتمع می باشند. برگ ها کامل چرمی، خزان شونده یا پایا هستند. گل های درشت و پرپر آن دارای رنگ های مختلف قرمز، بنفش، سفید و زرد است. گل ها منفرد هستند و یا اغلب به صورت گروهی قرار دارند. کاسه گل آزالیا دارای پنج کاسه برگ است و جام گل نامتقارن آن قیفی شکل و لوله ای است. میوه آن کپسول شکل و دراز است.

   

  آزالیا به ۲ تا ۳ سال وقت نیاز دارد تا به گل بنشیند در دوره رشد نیاز زیادی به آب دارد.: گل آزالیا در زمانی که گل دارد باید در محل خنک نگهداری شود تا طول زمان ماندگاری گل افزایش یابد و گیاه در این زمان به آب زیادی نیاز دارد.

   

  خاک: آزالیا خاک های اسیدی با pH بین ۴ تا ۵ را ترجیح می دهند و استفاده از”پیت” برای این گیاه بسیار خوب است و باید زهکشی خاک عالی باشد.

   

  تکثیر: از طریق قلمه انجام می گیرد  و قلمه انواعی که در بیرون پرورش داده می شود در ماه های اول تابستان و آنهایی که در گلخانه پرورش داده می شوند در بهار گرفته می شود.

   

   

  منبع : webshad

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • آبیاری،هرس،کود دهی،آفات درخت پسته


  • گل میمونی


  • آموزش مفید پرورش دادن گل کوکب


  • شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی


  • نحوه تمیز کردن گرد و غبار گلهای آپارتمانی


  • نگهداری گل پوتوس (پتوس)

  http://www.beytoote.com/scientific/nature/planting-maintaining-flower-removal.html

  کلمات کلیدی :   آبیاری،هرس،کود آموزش شرایط نحوه نگهداری گل کاشتن  (پتوس)   آب آزاله آزاله مجموعه آزاله, آزالیا آشنایی آمده آن آنها آنهایی آپارتمانی آکواریوم از از”پیت” است است استفاده اسیدی اغلب افزایش العاده انتهایی انجام اند اند انواع انواعی اول ای این با باشد باشند باغ بالا باید برای برگ بسیار بعضی بندی بنشیند بنفش، به بهار بیرون بین تا تابستان ترجیح تزئین تصویر تلاقی تمیز تکثیر جام خاک خزان خصوصیات خنک خوب دادن داده دارای دارد دارد داردآزالیا دارند دانستنی در دراز درخت درختچه درشت دست دسترس دقیقه دهند دهی،آفات دوره را رسته رشد رنگ رود روش زرد زمان زمانی زهکشی زیادی زیبا زینتی سال سفید شاخه شود شود شوند شونده شکل صورت طریق طول ظاهری عالی عمومی غبار فوق قرار قرمز، قسمت قلمه قیفی لوله ماندگاری ماه متناوب مجتمع محل مختلف مشاهده مطابق مفید منبع منفرد می میمونی میوه میکنید نام نامتقارن ناهمگن نسبتاً نظر نگهداری نیاز ها های هایی هستند هم و وقت پایا پرورش پرپر پسته پنج پوتوس چرمی، چند کار کاسه کامل کردن کرده که کوچک کوکب کپسول گرد گرفته گروه گروهی گل گلخانه گلهای گونه گیاه گیاهان گیاهان،حیوانات گیاهشناسی گیاهی گیرد یا یابد

   

  

  پورتال تحليلی خبری

  استخدام

  بهنوش طباطبایی بعد از طلاق

  فواید خوردن آبلیمو به همراه چای

  ته چین ماکارونی

  

  فال تاروت

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :