کشف دلیل تمایل پستانداران به تک‌همسری!

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • کشف دلیل تمایل پستانداران به تک‌همسری!
 •  

  


  کشف دلیل تمایل پستانداران به تک‌همسری!

  مجموعه: گزارشهای علمی

  کشف دلیل تمایل پستانداران به تک‌همسری!

  کشف دلیل تمایل پستانداران به تک‌همسری!
  پژوهش جدید دانشمندان دانشگاه کمبریج نشان داده که پستانداران نر تنها برای تولید کودکان سالم‌تر به تک‌همسری روی نمی‌آورند بلکه این کار از آن روست که با جفت خود باقی مانده و از وی در برابر آسیب‌ها حفاظت کنند.

  نظریات قبلی نشان داده بود که حیوانات بویژه نخستین‌ها برای حمایت از فرزندان خود در برابر کشته شدن تک همسری را انتخاب می‌کنند و هنگامی که مراقبت از فرزند بطور مشترک انجام می‌شود، کودک در نهایت باهوش‌تر خواهد شد.

  اما محققان کمبریج اکنون بر این باورند که دلیل اصلی انتخاب یک جفت برای کل عمر توسط نرها جهت حمایت از وی بوده و همین طور این واقعیت که انتخاب جفت مناسب محدود است.

   

  اگرچه این امر برای نرها محدودکننده بنظر می‌رسد که تنها یکی از اعضای جنس مخالف را برای جفت‌گیری انتخاب کنند اما درصد زیادی از نرهای پستاندار این کار را کرده و کارشناسان همیشه از درک آن عاجر بودند.
  اکنون پس یک بررسی دقیق در مورد رفتار بیش از 2500 گونه پستاندار، دانشمندان توانسته‌اند فرایندهایی که پستانداران نر را به اتخاذ تک‌همسری اجتماعی به عنوان یک راهکار تولیدمثل هدایت کرده، توضیح دهند.

  پژوهشهای پیشین در مورد تکامل تک‌همسری اجتماعی در میان پستانداران با دو نظریه توضیح داده شده‌اند. فرضیه اول بر مراقبت والدین تمرکز داشته که بر اساس آن انتخاب طبیعی، شکل‌گیری جفت را مطلوب دانسته چرا که مراقبت دو والد باعث افزایش سلامت کودک می‌شود.
  فرضیه دوم بر این اساس است که نرها از جفت خود حمایت می‌کنند.

  محققان کمبریج اظهار کرده‌اند که نتایج پژوهش آن قویا از این ایده که نرها از تک‌همسری به عنوان راهکاری برای حفظ جفتشان استفاده کرده، حمایت می‌کند.به گفته محققان، تکامل مراقبت والدین دومین مرحله انطباق بوده است.

  گام دیگر این محققان آزمایش این امر است که آیا فشارهای زیست‌محیطی در تکامل تک‌همسری اجتماعی در گروههای دیگر دخالت داشته یا خیر.
  علیرغم توصیف فرآیند چگونگی تک‌همسری شدن پستانداران، کارشناسان هنوز هیچ درکی از زمان و شرایطی که باعث تکامل تک‌همسری در انسان شده، ندارند.
  این پژوهش در مجله ساینس منتشر شده است.
  منبع:isna.ir

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • آیا 2012 پایان کار دنیا خواهد بود؟


  • این تصویر را خانم ها ببینند!


  • تعیین دقیق زمان مرگ با مژک‌های بینی!


  • حشرات چگونه مسیرخودراپیدامی کنند؟


  • ریزش مو با کمبود مواد نشاسته ای در رژیم غذایی


  • سیگار کشیدن در بارداری موجب مرگ ناگهانی نوزاد می شود

  http://www.beytoote.com/scientific/gozaresh-elmi/discover2-mammals-tend.html

  کلمات کلیدی : آیا این تعیین حشرات ریزش سیگار کشف آزمایش آسیب‌ها آن آیا اتخاذ اجتماعی از اساس است است استفاده اصلی اظهار اعضای افزایش اما امر انتخاب انجام انسان انطباق اول اکنون اگرچه ای ایده این با بارداری باعث باقی باهوش‌تر باورند ببینند بر برابر برای بررسی بطور بلکه بنظر به بود بود؟ بودند بوده بویژه بیش بینی تصویر تمایل تمرکز تنها توانسته‌اند توسط توصیف توضیح تولید تولیدمثل تک تکامل تک‌همسری تک‌همسری مجموعه جدید جفت جفتشان جفت‌گیری جنس جهت حفاظت حفظ حمایت حیوانات خانم خواهد خود خیر داده داشته دانستنی دانسته دانشمندان دانشگاه دخالت در درصد درک درکی دقیق دقیقه دلیل دنیا دهند دو دوم دومین دیگر را راهکار راهکاری رفتار روست روی رژیم زمان زیادی زیست‌محیطی سالم‌تر ساینس سلامت شد شدن شده شده، شده‌اند شرایطی شود شکل‌گیری طبیعی، طور عاجر علمی علیرغم عمر عنوان غذایی فرآیند فرایندهایی فرزند فرزندان فرضیه فشارهای قبلی قویا مانده مجله محدود محدودکننده محققان محققان، مخالف مراقبت مرحله مرگ مسیرخودراپیدامی مشترک مطلوب مناسب منبع منتشر مو مواد موجب مورد مژک‌های می میان می‌رسد می‌شود می‌شود، می‌کندبه می‌کنند می‌کنند ناگهانی نتایج نخستین‌ها ندارند نر نرها نرهای نشاسته نشان نظریات نظریه نمی‌آورند نهایت نوزاد ها هدایت همسری همیشه همین هنوز هنگامی هیچ و واقعیت والد والدین وی پایان پس پستاندار پستاندار، پستانداران پستانداران,تک‌همسری,علت پستانداران، پژوهش پژوهشهای پیشین چرا چند چگونه چگونگی کار کارشناسان کرده کرده، کرده‌اند کشته کشف کشیدن کل کمبریج کمبود کنند کنند کنند؟ که کودک کودکان گام گروههای گزارشهای گفته گونه یا یک یکی

   

  

  سلفی بازیگران

  مشکلات دوران عقد

  پیتزا مکزیکی

  مدل های آرایش ابرو

  شعر نو

  

  فال حافظ با معنی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :