کشف «مولکول اخلاق» در مغز

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • کشف «مولکول اخلاق» در مغز
 •  

  


  کشف «مولکول اخلاق» در مغز

  مجموعه: نوآوری و کشفیات علمی

  کشف «مولکول اخلاق» در مغز

  کشف «مولکول اخلاق» در مغز
  دانشمندان موفق به کشف مواد شیمیایی موجود در مغز شدند که می‌توانند بر میزان بخشندگی یا مغرور بودن شخص اثر بگذارند.
  در سال‌های اخیر، دانشمندان به دنبال شناسایی نقش اکسی‌توسین بوده‌اند که “مولکول اخلاق” نیز لقب گرفته است.
  در یک آزمایش تحت عنوان بازی اولتیماتوم، به یکی از دو شخص حاضر در نمونه موردی 100 دلار داده شد و به وی گفته شد که باید این مبلغ را با شخص دیگر تقسیم کند. چنانچه شخص دوم از این تقسیم ناراضی باشد می‌تواند از پذیرش آن امتناع ورزد، اما پس از این امتناع پول غیب می‌شود و هیچ‌کدام از آن‌ها به آن نمی‌رسند.
   پاول کاز، عصب‌شناس دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به همراه همکارانش صورت‌های مختلف این آزمایش را انجام دادند. در یکی از این آزمایشات اکسی‌توسین به شرکت‌کنندگان داده و مشخص شد که سهیم کردن دیگران توسط آن‌ها تا 80 درصد افزایش یافت.
  این دانشمندان دریافتند که اکسی‌توسین که زمانی به عنوان هورمون ترشح‌شده طی تولد و شیرخوارگی شناخته شده بود، نقش مهمی در ارتقای رفتار اجتماعی ایفا می‌کند. این ماده همچنین به عنوان یک انتقال‌دهنده عصبی یا پیام‌رسان بین سلول‌های مغز عمل می‌کند.
   به گفته زاک، اکسی‌توسین به ویژه همدردی را ارتقا می‌دهد و هنگامی که این ماه از شخصی منع می‌شود، وی در بروز رفتار گناه‌آمیز یا خودخواهانه بیشتر از خود تمایل نشان می‌دهد.
  به ادعای این دانشمند، هورمون تستوسترون از ترشح اکسی‌توسین ممانعت می‌کند و در آزمایشات صورت گرفته هنگامی که به مردان تستوسترون داده شد، آن‌ها طی انجام آزمایش، 27 درصد کمتر نسبت به دیگران بخشنده بودند.
  با این حال علی رغم این اثر، گفته می‌شود هورمون مزبور در حفظ نظم اجتماعی کمک می‌کند و در واقع افراد با سطوح بالای این ماده تمایل دارند که اشخاص حریص و عاری از رفتار همکاری‌گونه را تنبیه کنند.
  هم‌اکنون تحقیقات دیگری با موضوع کنکاش نقش اکسی‌توسین و اثرات پیچیده این پیام‌رسان شیمیایی که “داروی عشق” نیز نامیده می‌شود، در حال انجام هستند.

  منبع:konjkav.com

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • سر انجام ژن شادی کشف شد !!


  • طراحی کیسه هوایی برای کوهنوردان +‌ تصاویر


  • وجود نوعی حیات در سیاره سرخ


  • کشف بزرگترین حشره جهان که هویج میخورد! +عکس


  • کشف دانشمند ایرانی؛ انتقال داروی تخمیری توسط حرارت بدن


  • کشف سازوکار تمایز سلولی

  http://www.beytoote.com/scientific/lashfiat-elmi/molecule2-brains.html

  کلمات کلیدی : سر طراحی وجود کشف کشف +عکس +‌ «مولکول آزمایش آزمایش، آزمایشات آن آن‌ها اثر اثر، اثرات اجتماعی اخلاق اخلاق,اکسی‌توسین,هورمون اخلاق» اخیر، ادعای ارتقا ارتقای از است اشخاص افراد افزایش اما امتناع انتقال انتقال‌دهنده انجام اولتیماتوم، اکسی‌توسین ایرانی؛ ایفا این با بازی باشد بالای باید بخشنده بخشندگی بدن بر برای بروز بزرگترین به بود، بودن بودند بوده‌اند بگذارند بیشتر بین تا تحت تحقیقات تخمیری ترشح ترشح‌شده تستوسترون تصاویر تقسیم تمایز تمایل تنبیه توسط تولد جنوبی جهان حاضر حال حرارت حریص حشره حفظ حیات خود خودخواهانه دادند داده دارند داروی دانستنی دانشمند دانشمند، دانشمندان دانشگاه در درصد دریافتند دقیقه دلار دنبال دو دوم دیگر دیگران دیگری را رغم رفتار زاک، زمانی سازوکار سال‌های سرخ سطوح سلولی سلول‌های سهیم سیاره شادی شخص شخصی شد شد، شدند شده شرکت‌کنندگان شناخته شناسایی شیرخوارگی شیمیایی صورت صورت‌های طی عاری عشق عصبی عصب‌شناس علمی علی عمل عنوان غیب لقب ماده ماه مبلغ مختلف مردان مزبور مشخص مغرور مغز مغز مجموعه ممانعت منبع منع مهمی مواد موجود موردی موضوع موفق مولکول میخورد میزان می‌تواند می‌توانند می‌دهد می‌شود می‌شود، می‌کند ناراضی نامیده نسبت نشان نظم نقش نمونه نمی‌رسند نوآوری نوعی نیز ها هستند همدردی همراه همچنین همکارانش همکاری‌گونه هم‌اکنون هنگامی هوایی هورمون هویج هیچ‌کدام و واقع ورزد، وی ویژه پاول پذیرش پس پول پیام‌رسان پیچیده چنانچه چند ژن کاز، کالیفرنیای کردن کشف کشفیات کمتر کمک کند کنند کنکاش که کوهنوردان کیسه گرفته گفته گناه‌آمیز یا یافت یک یکی

   

  

  متن دعای فرج با معنی

  دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی

  کافئین در قهوه

  بیوگرافی سردار ازمون

  آموزش بالا بردن سرعت دانلود شبانه

  

  فال انبیای الهی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :