گربه های چین چیلا را بشناسیم

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • گربه های چین چیلا را بشناسیم
 •  

  


  گربه های چین چیلا را بشناسیم

  مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

  گربه های چین چیلا را بشناسیم

  گربه های چین چیلا را بشناسیم
  گربه های پشمالو جای ویژه ای در قلب دوست داران گربه دارند و شاید هیچکدام به اندازه چین چیلا از این محبوبیت برخوردار نباشند.اغلب از این حیوان بعنوان زیبا ترین گربه پشمالو یاد می شود. این گربه با قیافه ای متفاوت وچشمان نافذ زمردین نمونه ای از افسونگری گربه هاست.

  چین چیلا در اصل نام یک جونده بومی آمریکای جنوبی است که پوستی پر خز شبیه پوست این گربه دارد.چین چیلا گونه ای از گربه هاست که منشا ایرانی دارند و امروزه بعنوان گربه ای با موهای بلند و فراوان ، سری گرد و صورتی کوچک شناخته می شود. به جز چین چیلا حدود شصت گونه ازگربه های ایرانی با رنگهای متفاوت در دنیا وجود دارد .

  چین چیلا را گربه ای با وقار با موهای ابریشمی پرپشت و بلند وچشمانی پر نفوذ می توان توصیف نمود. موهای بدن این حیوان به رنگ سفید می باشند هر چند که انواع سیاه، نقره ای و طلائی آن نیز وجود دارد موها به دو صورت براق یا مات وجود دارد. هر چند که این رنگها به سر ،پشت، پاها ودم محدود می شود و پهلو ها و زیر شکم معمولا به رنگ خالص سفید می باشد . مدل نقره ای آن Shaded Silver و گونه طلائی آن Shaded golden نامیده می شود.البته که این نمونه ها کمیاب تر می باشند.

  حاشیه سیاه رنگ دور بینی و چشمهای این گربه نقطه مقابل چشمان سبز زمردی و دماغ قرمزش می باشد. چین چیلا عموما گربه ای متین وساکت است که از خوابیدن اطراف خانه لذت می برد. آنها بسیار خونگرمند و از اینکه کسی به آنها توجه کند لذت می برند و به راحتی به صاحب خود خو می گیرند. اغلب پرورش دهندگان این حیوان آنرا برای کودکان پیشنهاد نمی کنند چرا که محتمل است که کودک موهای او را کشیده و باعث عصبانیت گربه گردد.

   

  گربه های چین چیلا را بشناسیم

   

  موهای چین چیلا باید روزانه ۱۵ دقیقه برای جلوگیری از در هم پیچیدن و گره خوردن برس کشیده شود. به نواحی مانند زیر بغل ، زیر دم وزیر شکم که بدلیل مالیده شدن خزها به هم امکان گره خوردن موها زیادتر است باید بیشتر توجه شود. اگر در تیمار این حیوان حتی برای دو سه روز کوتاهی کنید موهای حیوان در هم می پیچد و در اینصورت باید گربه بسیار صبوری داشته باشید که بتواند شانه زدن برای بازگرداندن موها به حالت اولیه را تحمل کند. در صورتی که گره های مو آنقدر زیاد و درهم پیچیده باشد که نتوان آنرا با شانه باز کرد باید موهای گربه را کوتاه کنید.

   

  برای اینکار باید به یک دامپزشک مراجعه کرد، دامپزشک معمولا برای اینکار از بیهوشی عمومی استفاده می کند. عده ای از صاحبان و پرورش دهندگان این حیوان برای کم کردن زمانی را که صرف حیوان می کنند در ابتدای هر سال موهای حیوان خود را کوتاه می کنند.

  سلامت این حیوان نیز یکی از نکات مهم در نگهداری از آن است. اطراف چشمها ممکن است چرک جمع شود در این صورت باید با یک دستمال نرم و تمیز چرکها پاک شود.

   

  گرد و غبار یا جسم خارجی ممکن است باعث بسته شدن مجاری اشک شده و در نتیجه احتمال زخم قرنیه را بوجود آورد در این مواقع باید به دامپزشک مراجعه کنید. این حیوان بدلیل لباس گرمی که بر تن دارد در محیط های سرد به راحتی زندگی میکند اما در نواحی گرم به مراقبت بیشتری نیازمند است.

   

  Cardiomyopathy یک نوع بیماری قلبی است که در اوایل زندگی گریبانگیر حیوان شده و معمولا کشنده است. بیماری های کلیوی معمولا بین ۳ تا ۱۰ سالگی گریبانگیر این حیوان شده و معمولا کشنده هستند .یبوست یکی دیگر از بیماری های این حیوان است،پرورش دهندگان این حیوان معمولا توصیه می کنند که در دو وعده غذایی این حیوان در هفته از روغن یا مارگارین استفاده شود در صورتی که این بیماری در حیوان مزمن شده باشد می توانید از غذاهای آماده ای که دامپزشک پیشنهاد می کند استفاده کنید.

  چین چیلا در هر زایمان حدود چهار بچه به دنیا می آورد که بچه گربه ها در ابتدا با نقاط تیره ای بر پوست به دنیا می آیند که با بیشتر شدن سن ممکن است روشنتر شوند.

   

  گربه های چین چیلا را بشناسیم

   

  چین چیلا یک حیوان ایده آل برای نگهداری در خانه و آپارتمان است چرا که ترجیح میدهد اکثر روز را در خانه بماند. موهای بلند تن این حیوان درپایان زمستان شروع به ریختن می کند.در این موقع شانه نمودن روزانه موها باعث کم شدن مقدار این موها در محیط خانه می شود.این موها به لباسها و اسباب اثاثیه خانه می چسبد. یک نکته مهم اینست که صاحب این حیوان نباید از البسه و اثاثیه سیاه استفاده کند.

  افراد مسن می توانند صاحبان ایده آلی برای این حیوان باشند و معمولا تعداد زیادی از این حیوان توسط این افراد خریداری می شود چرا که آنها وقت بیشتری برای رسیدگی به حیوان داشته و به دوستی خونگرم نیاز دارند.

  منبع : iranpest.blogfa.com

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • اشنایی با طوطی ماکائو ( دانستنیهای حیوانات)


  • تکثیر و پرورش قناری


  • حیوانات خانگی و دام ها از عوامل ایجادکننده…


  • دختری شبیه گربه + تصاویر


  • ربات محافظ حیوانات خانگی+تصاویر


  • سگ گریت دین!!!!!!!!!!!!!

  http://www.beytoote.com/scientific/nature/chinchilla3-cats1-know.html

  کلمات کلیدی : اشنایی تکثیر حیوانات دختری ربات سگ گربه  ( + ، ،پشت، آل آلی آماده آمریکای آن آنرا آنقدر آنها آورد آپارتمان آکواریوم آیند ابتدا ابتدای ابریشمی اثاثیه احتمال از ازگربه اسباب است است است،پرورش استفاده اشک اصل اطراف اغلب افراد افسونگری البسه اما امروزه امکان اندازه انواع او اوایل اولیه اکثر اگر ای ایجادکننده ایده ایرانی این اینست اینصورت اینکار اینکه با باز بازگرداندن باشد باشند باشند باشید باعث باید بتواند بدلیل بدن بر براق برای برخوردار برد برس برند بسته بسیار بشناسیم بشناسیم مجموعه بعنوان بغل بلند بماند به بوجود بومی بچه بیشتر بیشتری بیماری بین بینی بیهوشی تا تحمل تر ترجیح ترین تصاویر تعداد تمیز تن توان توانند توانید توجه توسط توصیف توصیه تیره تیمار جای جز جسم جلوگیری جمع جنوبی جونده حاشیه حالت حتی حدود حیوان حیوانات حیوانات) خارجی خالص خانه خانگی خانگی+تصاویر خریداری خز خزها خو خوابیدن خود خوردن خونگرم خونگرمند داران دارد داردچین دارند دارند داشته دام دامپزشک دانستنی دانستنیهای در درهم درپایان دستمال دقیقه دم دماغ دنیا دهندگان دو دور دوست دوستی دین دیگر را راحتی رسیدگی رنگ رنگها رنگهای روز روزانه روشنتر روغن ریختن زایمان زخم زدن زمانی زمردی زمردین زمستان زندگی زیاد زیادتر زیادی زیبا زیر سال سالگی سبز سر سرد سری سفید سلامت سن سه سیاه سیاه، شانه شاید شبیه شدن شده شروع شصت شناخته شود شود شودالبته شوداین شوند شکم صاحب صاحبان صبوری صرف صورت صورتی طلائی طوطی عده عصبانیت عموما عمومی عوامل غبار غذاهای غذایی فراوان قرمزش قرنیه قلب قلبی قناری قیافه لباس لباسها لذت مات مارگارین مالیده مانند ماکائو متفاوت متین مجاری محافظ محبوبیت محتمل محدود محیط مدل مراجعه مراقبت مزمن مسن معمولا مقابل مقدار ممکن منبع منشا مهم مو مواقع موقع موها موهای می میدهد میکند نافذ نام نامیده نباشنداغلب نباید نتوان نتیجه نرم نفوذ نقاط نقره نقطه نمود نمودن نمونه نمی نواحی نوع نکات نکته نگهداری نیاز نیازمند نیز ها هاست هاست های هر هستند هفته هم هیچکدام و وجود ودم وزیر وساکت وعده وقار وقت وچشمان وچشمانی ویژه پاها پاک پر پرورش پرپشت پشمالو پهلو پوست پوستی پیشنهاد پیچد پیچیدن پیچیده چرا چرک چرکها چسبد چشمان چشمها چشمهای چند چهار چیلا چیلا,عکس چین کرد کرد، کردن کسی کشنده کشیده کلیوی کم کمیاب کند کند کنددر کنند کنند کنید کنید که کوتاه کوتاهی کودک کودکان کوچک گربه گربه,گربه گرد گردد گرم گرمی گره گریبانگیر گریت گونه گیاهان،حیوانات گیرند یا یاد یبوست یک یکی

   

  

  دانلود تمامی فرمولهای فیزیک

  مدل لباس دخترانه

  قرص های ضد بارداری

  پورتال خبری

  شکر پنیر

  

  فال حافظ با معنی

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :