گیاه ونوس حشره خوار

مجموعه: علمی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • گیاه ونوس حشره خوار
 •  

  


  گیاه ونوس حشره خوار

  مجموعه: گیاهان،حیوانات و آکواریوم

  گیاه ونوس حشره خوار

  گیاه ونوس حشره خوار
  در دنیا 450 گونه گیاه گوشتخوار متعلق به 15 جنس و شش خانواده نهان دانگان دولپه ای وجود دارد که در اینجا یکی از آنها متعلق به خانواده Draseraceae  ذکر شده است.
  گیاهDianea muscipula که به نام ونوس حشره خوار نامیده میشود ، گیاه کوچکی است که اندازه آن از 15 سانتیمتر تجاوز نمی کند و مناطق انتشار آن محدود به برکه های تورب دار کارولینا در خاور آمریکا میباشد. برگهای این گیاه بدون ساقه بوده و مستقیمأ از روی زمین خارج میشود و شامل یک پهنک کشیده باله دار که در انتها پهن شده و تشکیل دو پهنک جداگانه به طول در حدود 2 سانتیمتر می دهد .این پهنک های کوچک می توانند در طول رگبرگ اصلی تا شود .

  گیاه ونوس حشره خوار
  سطح فوقانی آنها دارای غده های کوچک قرمز رنگی می باشد که باعث هضم حشرات می شود .
  مابین غده های قرمز و کناره های برگ قسمت کوچکی وجود دارد که محل نکتار ( شیره ـ نوش )گل می باشد . پیرامون هریک از این پهنک ها پُرزهای( خارهای نازک و ظریف ) سختی وجود دارد و در قسمت مرکزی دارای سه عدد و گاهی چهار عدد پُرزهای حسی برآمده میباشد .
  زمانی که حشره باین موهای حساس برخورد کند پهنک ها مانند اوراق یک کتاب روی هم تا شده و حشره در آن زندانی می گردد و غده ها مایعی اسیدی ترشح می کنند که احتمالا همراه با عمل باکتریها باعث هضم حشره میشوند .
  پس از 5 تا 15 روز گاهی 30 روز درهای زندان به آهستگی باز میشود ، درحالی که فقط بقایای جسد زندانی دیده می شود .
  پس از هر شکار برگها شکل اولیه خود را بدست می آورند و بعد از 2 تا 3 بار استفاده قهوه ای رنگ و پژمرده شده و باید چیده شوند و به جای آنها برگهای جدیدی می روید .

  گیاه ونوس حشره خوار

  حشرات بخاطر بو و رنگ گیاهان گوشتخوار به سوی آنها جلب شده و شکار می گردند .
  گیاهان گوشتخوار معمولا در تورب زارهائی میرویند که از نظر ازت بسیار فقیر می باشند و این گوشتخواری کمبود ازت مورد نیاز آنها را جبران می کند و باید در گوشتخواری این گیاهان وسیله بقای آنها را در زمین های فقیر جستجو نمودبعضی ازخصوصیات این گیاهان بسیار شگفت انگیز است .
  به عنوان مثال در حالی که تماس قسمتی از یک موی سر که فقط چند هزارم میلی گرم وزن دارد ، برگها را به حرکت می آورد و ریزش قطرات درشت باران بر روی آنها بی اثر است .

  گیاه ونوس حشره خوار
  ونوس حشره خوارDianea muscipula احتیاج به هوای گرم و مرطوب و آفتابی دارد و برگهای قهوه ای رنگی که اعمال حیاتی خود را انجام داده اند باید چیده شوند . رنگ قرمز داخل برگها با نشو و نمای گیاه آشکار می شود .
  ونوس حشره خوار گیاه کوچکی است که اندازه آن از 15 سانتیمتر تجاوز نمیکند و محدوده پراکنش آن تالابهای دارای خاک تورب در کارولینای آمریکا میباشد .
  این گیاه به خاطر منحصر به فرد بودن در اکثر کشورهای جهان طرفداران بسیاری دارد و با توجه به تعداد زیاد علاقه مندان به گل و گیاه در ایران ،شرکت ویواریا افتخار دارد برای اولین بار در ایران این گیاه را به علاقه مندان آن عرضه نماید.

  گیاه ونوس حشره خوار
  نگهداری از گیاه ونوس حشره خوار:

  نگاهداری از این گیاه آسان بوده فقط باید نور و رطوبت آن تامین شود. از نظر تغذیه کافیست که 3 یا 4 بار در ماه به این گیاه حشره ای کوچک یا کرم بدهید و اگر حشره ای در دسترس نبود کافیست تکه ای کوچک و نازک گوشت خام به آن بدهید، هر دهانه این گیاه زمانی که به آن حشره ای میدهید تا زمانی که آن را هضم کند بسته می ماند و بعد از هضم دهانه باز میشود ، زمان باز شدن آن بین 5 تا 15 روز میباشد.
  این گیاه نیاز به نور مستقیم آفتاب دارد و باید در زیر گلدانی آن همیشه آب باشد ، اما در صورت سفارش آن در ویواریوم نیاز به نور مستقیم آفتاب نیست ، بلکه نور و  رطوبت مورد نیاز آن در ویواریوم های کوچک و رومیزی ما تامین شده و شما میتوانید با خیال راحت از آن نگاهداری کنید.

  منبع:agriculture.parsiblog.com

  

  چند دقیقه با دانستنی ها


  • این تصویر را خانم ها ببینند!


  • با درمان دراکولایی جوان بمانید!


  • تعیین دقیق زمان مرگ با مژک‌های بینی!


  • ریزش مو با کمبود مواد نشاسته ای در رژیم غذایی


  • سیگار کشیدن در بارداری موجب مرگ ناگهانی نوزاد می شود


  • شایع‌ترین علائم بی‌اشتهایی عصبی

  http://www.beytoote.com/scientific/nature/insectivorous2-plants.html

  کلمات کلیدی : این با تعیین ریزش سیگار شایع‌ترین گیاه ( ) )گل ، ،شرکت آب آسان آشکار آفتاب آفتابی آمریکا آن آنها آهستگی آورد آورند آکواریوم اثر احتمالا احتیاج از ازت ازخصوصیات است استفاده اسیدی اصلی اعمال افتخار اما انتشار انتها انجام اند اندازه انگیز اوراق اولین اولیه اکثر اگر ای ایران این اینجا با بار باران بارداری باز باشد باشند باعث باله باکتریها باید باین ببینند بخاطر بدست بدهید بدهید، بدون بر برآمده برای برخورد برکه برگ برگها برگهای بسته بسیار بسیاری بعد بقای بقایای بلکه بمانید به بو بودن بوده بی بین بینی بی‌اشتهایی تا تالابهای تامین تجاوز ترشح تشکیل تصویر تعداد تغذیه تماس توانند توجه تورب تکه جای جبران جداگانه جدیدی جستجو جسد جلب جنس جهان جوان حالی حدود حرکت حساس حسی حشرات حشره حیاتی خارج خارهای خاطر خام خانم خانواده خاور خاک خوار خوار مجموعه خوار,طریقه خود خیال داخل داده دار دارای دارد دانستنی دانگان در دراکولایی درحالی درشت درمان درهای دسترس دقیق دقیقه دنیا دهانه دهد دو دولپه دیده ذکر را راحت رطوبت رنگ رنگی روز رومیزی روی روید رژیم رگبرگ ریزش زارهائی زمان زمانی زمین زندان زندانی زیاد زیر ساقه سانتیمتر سختی سر سطح سفارش سه سوی شامل شدن شده شش شما شود شود شوند شکار شکل شگفت شیره صورت طرفداران طول ظریف عدد عرضه عصبی علائم علاقه عمل عنوان غده غذایی ـ فرد فقط فقیر فوقانی قرمز قسمت قسمتی قطرات قهوه ما مابین ماند مانند ماه مایعی متعلق مثال محدود محدوده محل مرطوب مرکزی مرگ مستقیم مستقیمأ معمولا مناطق منبع منحصر مندان مو مواد موجب مورد موهای موی مژک‌های می میباشد میتوانید میدهید میرویند میشود میشوند میلی نازک نام نامیده ناگهانی نبود نشاسته نشو نظر نمای نماید نمودبعضی نمی نمیکند نهان نور نوزاد نوش نکتار نگاهداری نگهداری نیاز نیست ها های هر هریک هزارم هضم هم همراه همیشه هوای و وجود وزن وسیله ونوس ویواریا ویواریوم پراکنش پس پهن پهنک پُرزهای پُرزهای( پژمرده پیرامون چند چهار چیده کارولینا کارولینای کافیست کتاب کرم کشورهای کشیدن کشیده کمبود کناره کند کنند کنید که کوچک کوچکی گاهی گردد گردند گرم گل گلدانی گوشت گوشتخوار گوشتخواری گونه گیاه گیاهان گیاهان،حیوانات یا یک یکی

   

  

  دانلود فیلم Ted 2012

  ستاره های هالیوود

  طالع بینی سال 2017

  دانلود برنامه Telegram

  دانلود برنامه داب اسمش

  

  فال امروز

 • مطالب علمی جدید
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :